کد خبر : 1856532 | 09 آذر 1401 ساعت 14:54 | 318.9K بازدید | 33 دیدگاه

کاپیتان زنان فرانسه: دروگبا همین صحنه را می‌گفت

زیر و بم صحنه جنجالی ایران آمریکا در مچ آو د دی

کاپیتان اسبق تیم ملی زنان فرانسه می گوید که خطایی روی طارمی رخ نداد و تصمیم متئو لاهوز صحیح بود.

زیر و بم  صحنه جنجالی ایران آمریکا  در مچ آو د دی

به گزارش "ورزش سه"، ایران حتی با یک گل تساوی بخش نیز می توانست خود را در مرحله یک هشتم نهایی ببیند. خط دفاعی چند لایه آمریکا اما اجازه ورود توپ به درون دروازه مت ترنر را نداد، با این حال شاگردان کی روش فرصت هایی را به روی دروازه حریف خلق کردند که بی نتیجه بود.

مهمترین و بحث برانگیزترین صحنه بازی نیز به ثانیه های پایانی بازی برمیگردد. جایی که روی یک ارسال بلند، مرتضی پورعلی گنجی جلو کشیده، با یک ضربه سر مهدی طارمی را در محوطه جریمه صاحب موقعیت کرد اما پس از تماس کامرون کارتر ویکرز با مهاجم بوشهری، او در محوطه جریمه نقش بر زمین شد که داور اعتقادی به خطای پنالتی نداشت.

ویژه برنامه شبکه BBC با میزگردی درباره دیدار ایران و آمریکا و با بحث کارشناسی لورا جوجز بازیکن سابق تیم ملی فوتبال زنان فرانسه و پابلو زابالتا بازیکن تیم ملی آرژانتین در سال های گذشته همراه بود و آنها نظرات کارشناسی خود را در این خصوص مطرح کردند.

1772681

لورا جوجز کاپیتان اسبق تیم زنان فرانسه که سابقه 188 بازی ملی را در کارنامه دارد و چهارده سال از دوران ورزشی خود را در 2 باشگاه پاریس سن ژرمن و لیون سپری کرده، به همراه لیون 6 بار قهرمان فرانسه شد و 2 مرتبه نیز عنوان قهرمانی جام باشگاه های اروپا را به دست آورد. جوجز در سال 2011، در ترکیب منتخب بهترین های جام جهانی زنان قرار گرفت.

بازیکن سابق فرانسه به همراه زابالتا به بررسی نحوه سرنگونی طارمی پرداخت. مجری برنامه پس از پخش تصاویر این صحنه گفت: نگاهی به فرصت های ایران برای گلزنی بیندازیم، چون در نیمه دوم بهتر بازی کردند و این صحنه مشکوک به پنالتی که داور آن را رد کرد.

زابالتا ابتدا گفت: مطمئن نیستم که این پنالتی بوده باشد. به نظر من نبود. برخورد شدیدی بین 2 بازیکن برای گرفتن پنالتی ایجاد نشد. بیشتر به خاطر برخورد نکردن با دروازه بان بود و به نظر من پنالتی نبود.

1772683

سپس نوبت به لورا جوجز رسید. او با شبیه سازی نحوه سرنگونی طارمی در محوطه جریمه گفت: بله پنالتی نبود. دیدیه دروگبا دیروز گفت که بعضی از مهاجمین پنالتی می سازند. در این صحنه انگار طارمی منتظر ماند تا یک مدافع شانه اش را بگیرد و بعد بگوید خوب الان دارم می افتم!

جوجز صحبت هایش را اینگونه تکمیل کرد: مهاجم ها همیشه هم اینطوری هستند، اما خب ایران در لحظه آخر به دنبال پنالتی گرفتن بود.

مجری برنامه نیز در تکمیل صحبت های جوجز گفت: بله خب ایرانی ها خیلی ناامید بودند چون باید در آن لحظه های آخر بازی یک فرصتی پیدا می کردند.

1772684

دیدگاهها