کد خبر : 1856635 | 10 آذر 1401 ساعت 01:12 | 9.7K بازدید | 5 دیدگاه

دروازه‌بان پنالتی‌گیر لهستان: ستاره این تیم شزنی است نه لوا

وویچک شزنی، سنگربان تیم ملی لهستان، امشب پنالتی لیونل مسی را مهار کرد. ولی این تنها مهار پنالتی او در این جام جهانی نبود.

دروازه‌بان پنالتی‌گیر لهستان: ستاره این تیم شزنی است نه لوا

به گزارش "ورزش سه"، با اینکه لهستان امشب در مقابل آرژانتین با نتیجه 2-0 مغلوب شد ولی وویچک شزنی، دروازه‌بان لهستان، با مهار ضربه پنالتی کاپیتان و ستاره بزرگ آلبی‌سلسته نامش را به عنوان یکی از بهترین دروازه‌بان های این جام مطرح کرد.

در دقیقه 39 مسابقه آرژانتین صاحب پنالتی‌ای شد که از قضا خود شزنی آن را به آرژانتینی‌ها داده بود. سنگربان لهستانی یوونتوس برای دفع یک ارسال آلبی‌سلسته به هوا بلند شد ولی دستش به سر و سینه لئو مسی برخورد کرد و داور بعد از بررسی صحنه توسط VAR نقطه پنالتی را نشان داد.

درحالی که لهستانی‌ها معتقد بودند هیچ اتفاقی رخ نداده و شزنی بعد از دفع توپ با مسی برخورد کرده است اما اتاق VAR داور را فراخواند تا برای بررسی بیشتر صحنه به نمایشگر کنار زمین چمن مراجعه کند. درحالی که داور در حال بررسی تصاویر ارسالی به مانیتور بود از تصاویر آهسته تلویزیونی به نظر می‌رسید با اینکه دست شزنی به سر مسی برخورد می‌کند ولی او ابتدا توپ را با دستش دفع می‌کند و در ادامه این حرکت برخورد دست او به لئو مسی اتفاق می‌افتد.

1773050

همانطور که انتظار می‌رفت لیونل مسی پشت توپ ایستاد تا این پنالتی را شلیک کند. مسی فرصتی عالی به دست آورده بود تا سومین گل خود در این جام جهانی را به ثمر برساند. او در هر دو بازی قبلی آلبی‌سلسته مقابل عربستان و مکزیک یک گل برای تیم ملی کشورش زده بود.

مسی پنالتی خود را با قدرت به سمت چپ دروازه وویچک شزنی شلیک کرد اما سنگربان لهستانی جهت ضربه لئو را درست تشخیص داده و با یک شیرجه بلند و با دست مخالف توپ را دفع کرده و راهی کرنر کرد.

1773051
1773052

اما این تنها مهار پنالتی تاثیرگذار شزنی در این تورنمنت نبود. در جریان پیروزی 2-0 لهستان مقابل عربستان سعودی که مهم‌ترین نقش را در صعود لهستانی به یک‌هشتم داشت درحالیکه تیم شزنی با گل زلینسکی در دقیقه 39 از حریف پیش افتاده بود عربستان در دقیقه 45 صاحب یک پنالتی شد.

این پنالتی برای عربستانی‌ها بسیار مهم بود و می‌توانست آنها را به بازی برگرداند. به خصوص با توجه به اینکه عربستانی‌ها بازی اول‌شان را با یک شگفتی به پایان برده و آرژانتین را شکست داده بودند و در نتیجه با روحیه بالا به بازی مقابل لهستان رسیده بودند.

اما شزنی در مقابل ضربه پنالتی سالم الدوساری درخشان ظاهر شد و توپ او را دفع کرد و توپ برگشتی را هم دفع کرد تا با دو مهار پیاپی یکی از بهترین صحنه‌های درخشش دروازه‌بان‌ها تا این جای جام جهانی را، به نام خود ثبت کند.

1773053

دروازه‌بان لهستانی و تیمش حالا به مرحله یک هشتم نهایی رسیده‌اند و شزنی فرصت دارد بار دیگر مهارت خود و تمرکز بالایش را در بزرگترین تورنمنت فوتبالی دنیا به نمایش بگذارد.

دیدگاهها