کد خبر : 1856709 | 10 آذر 1401 ساعت 14:26 | 120.1K بازدید | 69 دیدگاه

حق با کی‌روش است: جام جهانی بعد صعود می‌کنیم

سرمربی تیم ملی ایران در پایان بازی آمریکا در پاسخ به سئوالات خبرنگاران تاکید کرد ایران باید بازیهای بعدی خود را ببرد.

حق با کی‌روش است: جام جهانی بعد صعود می‌کنیم

به گزارش ورزش سه، درحالیکه به اعتقاد اکثریت کارشناسان صعود ملی‌پوشان از این گروه نشدنی نبود و این گروه را بهترین بخت ایران برای صعود به دور حذفی می‌دانستند. اما نمایش تیم ملی در این دوره نتوانست توقعات را برآورده کند  و در حالی که می‌توانستند برعکس دوره گذشته جام جهانی با ۴ امتیاز هم به دور حذفی صعود کنند اما این مهم در بازی آخر مقابل آمریکا محقق نشد. 
با پایان کار ایران در این جام طبیعتا ایران باید بدنبال تورنمنتهای بعدی باشد که مهمترین آنها جام ملتهای آسیا 2023 و جام جهانی بعدی است. 
بیست و سومین دوره جام جهانی در شهرهای سه کشور آمریکا، کانادا و مکزیک برگزار خواهد شد. از میان این سه کشور تنها کانادا تاکنون تجربه میزبانی در این جام را نداشته است و مکزیکی‌ها دو بار و آمریکایی‌ها یک مرتبه میزبان جام جهانی بوده‌اند. یکی از بزرگترین تغییرات این جام جهانی ۴۸ تیمی شدن آن است و دیگر جام با این فرمت برگزار نمی‌شود. این تصمیم انتقادات زیادی را روانه فیفا کرده است و کارشناسان معتقدند ۴۸ تیمی شدن جام جهانی بر کیفیت تورنمنت اثر منفی می‌گذارد. با این حال قرار است تیم‌ها در ۱۶ گروه ۳ تیمی با هم رقابت کنند و از هر گروه دو تیم اول به مرحله حذفی صعود خواهند کرد. البته فیفا هنوز مشخص نکرده که برای تعیین جایگاه تیم‌ها در صورت برابری امتیازات تفاضل گل را مدنظر قرار می‌دهد یا بازی رو در رو را بررسی می‌کند.

1767124

با این اقدام فیفا باید گفت که حق با کی‌روش است چرا که دیگر صعود به دور حذفی رویاپردازی نخواهد بود و با توجه به اینکه تیم‌های ضعیف‌تر هم به مسابقات راه پیدا خواهند کرد، بعید است در دوره آینده تیم ملی ایران به دور حذفی صعود نکند.

دیدگاهها