کد خبر : 1856717 | 10 آذر 1401 ساعت 15:20 | 34.9K بازدید | 1 دیدگاه

پس از قضاوت بد در بازی سنگال-قطر

ایران-آمریکا داور اسپانیایی را نجات داد

قضاوت متئو لاهوس در بازی ایران و امریکا به قدری خوب بود که فیفا متقاعد شده داوری یکی از بازی های یک هشتم نهایی جام جهانی را به او واگذار کند.

ایران-آمریکا داور اسپانیایی را نجات داد

به گزارش "ورزش سه"، متئو لاهوس، داور اسپانیایی، دومین جام جهانی خود را تجربه می کند. او در جام جهانی 2018 داوری کرد و در جام جهانی 2022 نیز اولین قضاوت او در بازی سنگال برابر میزبان بازی ها قطر بود. قضاوت او حاشیه هایی داشت و باعث شد تا ادامه کار او در این رقابت ها به خطر بیفتد.

1773248

در دیداری که سنگال 3-1 برنده شد و باعث حذف قطر شد، او یک صحنه مشکوک به پنالتی را برای قطر سوت نزد. خطای اسماعیل سار روی اکرم عفیف در حالی که بازی بدون گل دنبال می شد، به عقیده بسیاری از کارشناسان داوری پنالتی بود و شاید سرنوشت بازی را برای میزبان تغییر می داد. فیفا اما قضاوت بازی بسیار حساس ایران و آمریکا را به لاهوس سپرد که برای او یک آزمون بسیار بزرگ محسوب می شد. لاهوس این شانس را داشت تا در این بازی نگاه ها به سمت خودش را تغییر دهد و در نهایت موفق نیز شد.

1772985

در آن بازی او دقیقه 81 برخورد توپ به دست زیمرمان را پنالتی تشخیص نداد و به عقیده کارشناسان تصمیم او کاملا درست بود. لاهوس به خوبی بازی را مدیریت کرد و تمام کارت هایی که نشان داد نیز درست بودند. او در آخرین دقیقه بازی نیز سرنگون شدن مهدی طارمی درون محوطه جریمه آمریکا را به درستی پنالتی تشخیص نداد. گفته می شود لاهوس با این قضاوب خوب، حالا شانس زیادی برای باقی ماندن در جام دارد و فیفا احتمالا داوری یکی از بازی های یک هشتم نهایی را به او خواهد سپرد.

دیدگاهها