کد خبر : 1856723 | 10 آذر 1401 ساعت 15:50 | 39.5K بازدید | 4 دیدگاه

اروگوئه به زجر کشیدن عادت دارد

سوارز: هرگز از غنایی‌ها عذرخواهی نمی‌کنم

لوئیس سوارز، ستاره تیم ملی اروگوئه، در نشست خبری امروز خود گفت که نیازی به عذرخواهی از غنا به خاطر پنالتی دقیقه 120 خود در بازی یک چهارم نهایی جام جهانی 2010 حس نمی کند.

سوارز: هرگز از غنایی‌ها عذرخواهی نمی‌کنم

به گزارش "ورزش سه"، شکست تیم ملی اروگوئه برابر پرتغال کار صعود این تیم به دور یک هشتم نهایی را سخت کرده و اروگوئه فردا باید غنا را شکست دهد. آنها در اولین بازی خود نیز برابر کره جنوبی متوقف شدند. دیدار فردا یادآور بازی دو تیم در یک چهارم نهایی جام جهانی 2010 است که اروگوئه در ضربات پنالتی 4-2 پیروز شد و به نیمه نهایی رفت. در آن بازی سولی مونتاری در دقیقه 45 گل اول را برای غنا زد ولی دیه‌گو فورلان در دقیقه 55 بازی را مساوی کرد. در دقیقه 120 بازی لوئیس سوارز یک توپ را از روی خط دروازه با دست برگشت داد و با گرفتن کارت قرمز اخراج شد. حرکت او به سود اروگوئه شد چرا که آساموآ ژیان پنالتی خود را خراب کرد تا بازی به ضربات پنالتی کشیده شود.

1773274

سوارز که امروز در نشست خبری بازی با غنا شرکت کرده بود، در مورد حرکتش در بازی 12 سال پیش گفت که هرگز عذرخواهی نخواهد کرد. خبرنگار پرسید که غنایی ها تو را شیطان می‌دانند و سوارز پاسخ داد:«به خاطر آن پنالتی هرگز عذرخواهی نمی کنم. بازیکن غنا بود که پنالتی خودش را از دست داد. در هر حالتی من مانع ورود توپ به دروازه می شدم. البته شاید اگر با مصدوم کردن بازیکن غنا پنالتی می دادم، الان عذرخواهی می کردم ولی برای خطای هَند هرگز. من مقصر گل نشدن پنالتی غنا نیستم.»

سوارز در مورد نیمکت نشینی اش در بازی برابر پرتغال گفت:«واضح است که من دیگر بازیکن سابق نیستم و با گذشت سال ها از شرایط بدنی خوبم فاصله گرفته ام ولی همچنان می توانم به تیم کمک کنم. از هوش و نیز کیفیتم می توانم برای موفقیت اروگوئه استفاده کنم. شاید دیگر نتوانم مثل گذشته با توپ 30 متر پیشروی کنم و برای این کار ما داروین و ماکسی گومز را داریم. الان بیشتر از هوش و نبوغم در زمین استفاده می کنم. این جام جهانی از لحاظ فیزیکی در سطح بسیار بالایی قرار دارد.»

1772116

سوارز در مورد اینکه این آخرین بازی اش در جام جهانی خواهد بود یا خیر گفت:«نمی دانم فردا در ترکیب خواهم بود و به من بازی می رسد یا خیر ولی هر زمان مربی از من بخواهد، آماده ام. پس از نتایج دو بازی گذشته فردا باید برنده شویم. اروگوئه به زجر کشیدن عادت دارد و هرچند از این وضعیت ناراحتم ولی فردا باید اروگوئه واقعی باشیم. ما همیشه در بازی های حساس خودمان را ثابت می کنیم.»

صعود برزیل و آرژانتین به یک هشتم نهایی:«دیروز صعود آرژانتین را جشن گرفتیم و از صعود برزیل نیز چند روز پیش خوشحال شدیم. ما تیم های آمریکای جنوبی پشتیبان یکدیگر هستیم.»

گاز گرفتن جورجو کیه‌لینی در جام جهانی 2014:«حرکتم اشتباه بود. بعدها از کیه‌لینی عذرخواهی کردم و با او دست دادم. نباید در گذشته ها زندگی کرد و از نظر من همه چیز تمام شده است. وقتی اشتباه می کنید، باید عذرخواهی کنید و من کاری که درست بود را انجام دادم.»

انتقادات ادینسون کاوانی از سبک بازی اروگوئه پس از شکست برابر پرتغال:«وقتی یک بازی را می بازید، عصبانی شدن طبیعی است و ممکن است حرف هایی بزنید که از آن بد برداشت شود. حرف های کاوانی و خوسما بر علیه مربی نبود. ما همه در رختکن از خودمان انتقاد کردیم و سپس هم قسم شدیم که غنا را شکست دهیم.»

دیدگاهها