کد خبر : 1856770 | 10 آذر 1401 ساعت 21:04 | 93.4K بازدید | 42 دیدگاه

اگر من بودم این بازیکنان در تیم نبودند

اسکوچیچ: تیم بهتر ماند، تیم وفادارها بازی کرد!

دراگان اسکوچیچ، سرمربی سابق تیم ملی نسبت به حذف ایران از جام جهانی واکنش نشان داد و انتقاداتی به سبک کی‌روش مطرح کرد.

اسکوچیچ: تیم بهتر ماند، تیم وفادارها بازی کرد!

به گزارش "ورزش سه" سایت net کرواسی پس از حذف ایران از جام جهانی به سراغ دراگان اسکوچیچ رفته و مصاحبه‌ای مفصل با سرمربی سابق تیم ملی انجام داده است. در ابتدا این سایت توضیحاتی ارائه کرده است:  تغییر رئیس فدراسیون فوتبال چند ماه قبل از جام‌جهانی باعث شد تا دراگان اسکوچیچ از پست خود به عنوان سرمربی ایران برکنار و کارلوس کی‌روش جانشین او شود. با این حال تیم ملی ایران در دور گروهی جام جهانی حذف شد و به ایران بازگشت. به همین دلیل تماسی با سرمربی سابق آن‌ها گرفتیم تا نظرش را جویا شویم.

*نگاه من و کی‌روش نسبت به فوتبال متفاوت است
دراگان اسکوچیچ نظرش را درباره عملکرد تیم ملی ایران در جام جهانی اینگونه اعلام کرد: من فکر می‌کنم با کارلوس دیدگاه متفاوتی نسبت به فوتبال دارم. فکر می‌کنم من خیلی نسبت به او مربی هجومی‌تری در فوتبال هستم. در مورد مربی‌ها بعضی‌ها می‌گویند یک نفر معلم است، یکی رهبر است، یکی این‌طور است، یکی آن‌طور است. اما تقسیم بندی مربیان از نظر من بسیار ساده است. مربیان یا ریسک می‌کنند یا نمی‌کنند. من فکر می‌کنم کی‌روش در فوتبال خیلی محتاط است. بگذارید بهتر بگویم؛ وقتی مقابل یک حریف قوی بازی می‌کنید، باید به تیم خود اعتماد کنید. اگر من بودم فکر نمی‌کنم، تیمم مقابل انگلیسی‌ها دفاع می‌کرد و از این نظر ما با هم فرق داریم، نگاه ما به فوتبال متفاوت است.

*به جای بازیکن وفادار، بهترین بازیکن را در زمین قرار دهید
‌ من می‌گویم که نمی‌توان تیمی از بازیکنان وفادار به خود را در زمین قرار دهید. شما باید بهترین بازیکنان خود را به زمین بفرستید نه بازیکنان وفادار به خود. باید با بازیکنان رابطه ایجاد کنید. به خاطر همین است که وقتی ترکیب تیم ملی ایران را دیدم خیلی تعجب کردم و باور نمی‌کردم.

1719726

*اگر من بودم این بازیکنان در تیم ملی نبودند
یک بار در مصاحبه‌ای گفتم که من آن کسی نیستم که در پارک روی گل‌ها پا بگذارم بلکه سعی می‌کنم راهم را کج کنم. حرف‌های زیادی پشت سر من بود. شما دیدید که ناگهان تیم ملی ایران مسن‌ترین تیم جام جهانی شد. کی‌روش، چند بازیکن مثل روزبه چشمی و رامین رضائیان را به تیم دعوت کرد. نه کریم انصاری فرد و نه کاپیتان احسان حاج صفی برای تیم من اگر سرمربی بودم بازی نمی‌کردند. من تیم ملی ایران را جوان کردم و ما انرژی جدیدی به دست آوردیم و بعد ناگهان، مثل این است که شما به تنظیمات قبلی برمی‌گردید. من نه تنها به رفتن به جام جهانی فکر می‌کردم. می‌خواستم برای مربی بعدی چیزی بگذارم و از این نظر این اقدامی که صورت گرفت فاجعه بود.

*آن مربی کلمبیا و مصر را حذف کرد اما به ایران آمد!
رئیس فعلی فدراسیون فوتبال ایران قبلا هم بود. آنها ۷ میلیون یورو برای ویلموتس هزینه کردند که یک ماه و نیم سرمربی ایران بود و در انتخابی جام جهانی در حال حذف شدن بود. ایران در زمان او یک امتیاز تا حذف شدن فاصله داشت. چه بگویم وقتی یک مربی نتوانست دو بار با یک تیم به جام‌جهانی برود و حالا برای سومین بار در یک دوره سرمربی تیم دیگری شد. من در عمرم چنین چیزی را ندیده‌ام. او با کلمبیا نتوانست به جام جهانی برود و در ادامه با مصر هم نتوانست و سپس به ایران آمد. این یک اتفاقی بود که هیچ منطقی در آن وجود نداشت اما من در نهایت به خوبی تحملش کردم. من سه سال آنجا کار کردم و عملکرد خیلی خوبی داشتم و  ۲۵ امتیاز کسب کردم. ما مسابقات را سریع‌تر به پایان رساندیم و همه رکوردها شکسته شد مثلا بحرین را برای اولین بار در خانه خود شکست دادیم. البته دیگر کاری نمی‌شود کرد، زندگی ادامه دارد و نباید به این مسائل فکر کرد.

دیدگاهها