کد خبر : 1856820 | 11 آذر 1401 ساعت 01:46 | 18.5K بازدید | 6 دیدگاه

انریکه: صعود کردیم ولی دلیلی برای شادی نداریم

لوئیس انریکه، سرمربی اسپانیا، بعد از شکست مقابل ژاپن گفت با اینکه تیمش به مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی صعود کرده ولی دلیلی برای خوشحالی نمی‌بیند.

انریکه: صعود کردیم ولی دلیلی برای شادی نداریم

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی اسپانیا امشب آخرین بازی خود در مرحله گروهی را مقابل ژاپن برگزار کرد و با نتیجه 2-1 شکست خورد. اسپانیایی‌ها با این شکست نه تنها به عنوان تیم دوم گروه صعود کردند بلکه باعث حذف آلمان از دور رقابت‌ها شدند.

لوئیس انریکه در پایان بازی گفت تیمش در یک بازه پنج دقیقه‌ای دچار اضطراب شدید شد و دو گل از ژاپن دریافت کرد. او گفت با وجود صعود اما به دلیل تجربه شکست در این بازی دلیلی برای جشن گرفتن نمی‌بیند.

لوئیس انریکه در کنفرانس خبری پس از بازی به سوالات خبرنگاران پاسخ داد:

1773668

آنچه در بازی اسپانیا و ژاپن گذشت
در یک بازه پنج دقیقه‌ای دچار اضطراب شدید شدیم. آنها دو گل زدند و مطمئن باشید اگر به گل‌های بیشتری نیاز داشتند بیشتر هم به ما گل می‌زدند. تیمی مثل ژاپن وقتی چیزی برای از دست دادن ندارد مثل هواپیما پرواز می‌کند. بعد از آن پنج دقیقه که به هدف‌شان رسیدند دوباره به شرایط عادی برگشتند. آخر بازی خیلی سخت گذشت چون آنها واقعا بسته بازی کردند. ژاپن به عنوان تیم اول صعود کرد و استحقاقش را داشت. این من را ناراحت می‌کند چون می‌خواستم ما تیم اول باشیم.

ترس اسپانیا از حذف شدن
چیزی نیست که من در فوتبال ندیده باشم. ما در این بازی دست به ریسک زدیم ولی پیدا کردن فضا سخت بود.

انتقاد از اسپانیا
ما امشب ناراحتیم و افسوس می‌خوریم. چیزی برای خوشحالی وجود ندارد. مراکش هم تیمی است که اهل ریسک کردن است و بازی با آنها راحت نخواهد بود.

در چند دقیقه اول نیمه دوم چه اتفاقی برای اسپانیا افتاد؟
ما سعی کردیم که از فروپاشی تیم جلوگیری کنیم ولی خیلی سخت بود. ما هشتاد دقیقه بر بازی حاکم بودیم ولی باختیم. بین دو نیمه من خیلی محکم با بچه‌ها صحبت کردم. ما در این بازی از دقیقه اول تا آخر سعی کردیم برنده شویم. حالا باید سعی کنیم که برای آنچه اتفاق افتاد راه‌حل پیدا کنیم تا دوباره تجربه‌اش نکنیم. ولی وقتی رقیب شما با تمام وجود و از جان گذشته برای رسیدن به گل تلاش می‌کند چه برای بازیکنان و چه برای مربی مقابله با آنها خیلی دشوار است.

دیدگاهها