کد خبر : 1856831 | 11 آذر 1401 ساعت 02:22 | 47.3K بازدید | 3 دیدگاه

تاناکا، بهترین بازیکن بازی ژاپن - اسپانیا

زننده جنجالی‌ترین گل جام جایزه گرفت (عکس)

زننده گل دوم ژاپن به اسپانیا که به صعود این تیم انجامید، جایزه بهترین بازیکن میدان را دریافت کرد.

زننده جنجالی‌ترین گل جام جایزه گرفت (عکس)

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی فوتبال ژاپن با برتری دو بر یک مقابل اسپانیا، شش امتیازی شده و به عنوان تیم نخست گروه به مرحله حذفی صعود کرد. همه چیز اما به این سادگی رقم نخورد و گل منجر به پیروزی و صعود شاگردان موریاسو حسابی جنجال به پا کرد. جالب اینجاست که زننده همین گل، به عنوان بهترین بازیکن میدان انتخاب شد.

بازی ژاپن و اسپانیا با برتری یک بر صفر شاگردان انریکه در 45 دقیقه نخست به پایان رسید. در دقیقه ۵۳ کائورو میتامو که او در شروع نیمه دوم به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شده بود، توپ را از آخرین نقطه عرضی زمین به دهانه دروازه فرستاد تا تاناکا با یک اشاره، دروازه خالی سیمون را برای دومین بار باز کند. داور ابتدا این گل را به خاطر عبور توپ از خط عرضی پیش از ارسال پاس، مردود اعلام کرد اما بعد از مشورت با VAR تصمیم به پذیرفتن آن گرفت.

این گونه بود که تاناکا زننده یکی از مهمترین و البته جنجالی‌ترین گل های تاریخ فوتبال ژاپن شد. آبی ها برتری خود را بعد از این گل، تا پایان کار حفظ کردند تا یک صعود شیرین را رقم بزنند. تاناکا نیز در پایان، جایزه بهترین بازیکن میدان را دریافت کرد.

تاناکا 87 دقیقه در زمین حضور داشت و تنها یک شوت زد که همان یک شوت به گلی تاریخی انجامید. ملی پوش ژاپنی باشگاه دوسلدورف آلمان از نظر آماری در سایر قسمت ها عملکرد متعادلی داشت اما با توجه به همان یک مورد تاثیر مهمی که در کل بازی داشت، جایزه بهترین بازیکن را به خود اختصاص داد.

1773692

دیدگاه‌ها