کد خبر : 1856834 | 11 آذر 1401 ساعت 02:31 | 228.7K بازدید | 27 دیدگاه

تبعات حذف تحقیرآمیز آلمان در استودیوی ARD

کار فلیک به جر و بحث کشید: شواینی مزخرف می‌گوید!

مصاحبه هانسی فلیک با باستین شواین‌اشتایگر در تلویزیون ARD آلمان که با بحث این دو همراه بود جنجالی شده است.

کار فلیک به جر و بحث کشید: شواینی مزخرف می‌گوید!

به گزارش "ورزش سه"، بعد از حذف دراماتیک آلمان از مرحله گروهی جام جهانی قطر که امشب با وجود پیروزی 4-2 ژرمن‌ها مقابل کاستاریکا اتفاق افتاد هانسی فلیک، سرمربی آلمان، در استودیوی موقت شبکه تلویزیونی ARD این کشور حاضر شد تا در مصاحبه‌ای اختصاصی و زنده شرکت کند.

کارشناس این مصاحبه باستین شواین‌اشتایگر، اسطوره فوتبال آلمان بود. شواین‌اشتایگر که مشخص بود از حذف مانشافت از مرحله گروهی عصبانی است از همان ابتدا به فلیک حمله کرد تا مصاحبه‌ای عجیب و غریب و جنجالی روی آنتن زنده این شبکه شکل بگیرد.

هانسی فلیک در شروع صحبت‌هایش گفت:" اینطور نیست که من هیچ حرفی نداشته باشم. می‌توانم بازی امشب را خیلی خوب تفسیر کنم. بین دو نیمه خیلی ناراحت بودم. واقعا عصبانی بودم. خودمان باعث شدیم حریف قوی بشود. ما فرصت‌های بی‌پایانی داشتیم. ولی با اشتباه و دستپاچگی باعث شدیم حریف به بازی برگردد. این اصلا خوب نبود.

با این حال باید گفت که ما بازی را بردیم ولی می‌توانستیم با نتیجه بهتری ببریم. حذف ما امروز اتفاق نیفتاد بلکه در بیست دقیقه خیلی بد در بازی با ژاپن رخ داد. در بازی با اسپانیا هم در اواخر مسابقه می‌توانستیم 2-1 پیروز بشویم. در این تورنمنت اصلا موثر بازی نکردیم. برای همین حذف شدیم. ناراحتی ما البته عظیم است. اول باید این را هضم کنیم".

1773697

اما برنامه از اینجا به بعد جنجالی شد. مجری برنامه خطاب به فلیک گفت:" باستین شواین‌اشتایگر اینجا می‌گفت احساس می‌کند تیم‌های دیگر انگار سوخت بیشتری از آلمان دارند. با او موافقید؟"

فلیک: نه؟

مجری: چرا نه؟

فلیک: چون مزخرف محض است. منظور از این حرف‌ها چیست؟

اینجا بود که شواین‌اشتایگر مداخله کرد و گفت:" در جریان مسابقه موقعیت‌هایی بود که بازیکنان حتی پنج درصد تمرکز لازم را نداشتند. اگر امروز به زمانی نگاه کنید که نتیجه 1-1 شده بود وقتی می‌گویم انگار کمبود سوخت داشتیم معنی‌اش لزوما این نیست که نمی‌توانستند حمله کنند. وقتی ذهن شما مشکل داشته باشد می‌لنگید. ما بارها در این مسابقه حریف را رها کردیم. به خصوص مدافعان. انتظار من خیلی بیشتر از این بود. وقتی می‌گویم سوخت‌شان تمام شده بود منظورم این است. این را در بازی‌های دیگر هم با وضوح بیشتری دیده بودم.

در مقابل اسپانیا خوب بودیم. ولی در مقابل ژاپن و امشب مقابل کاستاریکا به نظر من به اندازه کافی خوب نبودیم. آن جرقه‌ای که لازم است را نداشتیم. رودیگر معمولا چنین شرایطی برای تیم ایجاد می‌کند ولی دیگران اصلا نمی‌توانستند در حد جام جهانی بازی کنند. ما پنج گل خوردیم که از یورو 2016 بی‌سابقه بوده است. تیمی که خوب دفاع نکند نه برنده می‌شود و نه می‌تواند صعود کند. منظورم این است".

1773698

فلیک در پاسخ گفت:" بله، درست است. ما گل زدیم و اشتباهاتی داشتیم. من اینطور نمی‌بینم که تیم انگار سوخت لازم را ندارد. این را قبول دارم، به خصوص در نیمه اول به خاطر فرصت‌های زیادی که از دست دادیم خودم هم از شرایط تیم ناراحت بودم. ولی در نیمه دوم سعی کردیم بهتر کار کنیم. این را هم می‌دانیم که کاستاریکا اگر موقعیت به دست بیاورد به شدت خطرناک است. در این شکی نیست که می‌توانستیم بهتر کار کنیم. شانس این را پیدا نکردیم که بیشتر از این در جام جهانی بمانیم و شرایط تیم را بهتر کنیم. برای همین است که الان به خانه برمی‌گردیم".

دیدگاهها