کد خبر : 1856857 | 11 آذر 1401 ساعت 09:46 | 72.5K بازدید | 13 دیدگاه

طعنه خبرنگار قطری به آلمان: چیزی جا نگذارید!

محمد الکعبی، خبرنگار قطری، بار دیگر به خاطر توییتی طعنه‌آمیز به بازیکنان آلمان خبرساز شد.

طعنه خبرنگار قطری به آلمان: چیزی جا نگذارید!

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی آلمان شب گذشته در سومین دیدار از مرحله گروهی جام جهانی 2022 قطر با نتیجه 2-4 برابر تیم ملی کاستاریکا به پیروزی رسید.
اما این پیروزی برای صعود از مرحله گروهی و حضور در مرحله یک هشتم جام جهانی 2022 کافی نبود و آنها برای دومین دوره متوالی با حذفی زودهنگام از مسابقات جام جهانی روبرو شدند.
این موضوع باعث شد که الکعبی که پیش از این نیز با توییت‌هایش خبرساز شده بود، بار دیگر کنایه سنگینی به تیم ملی آلمان بیاندازد که به سیاست‌های قطر در زمینه‌های حقوق بشری اعتراض داشت و این موضوع را در طول این مسابقات ابراز کرده بود.
آنها در اولین دیدارشان در جام جهانی 2022 قطر تصمیم گرفتند در زمان گرفتن عکس تیمی دست‌شان را روی دهان‌شان بگذارند تا اعتراضی نمادین به این موضوع کرده باشند، اتفاقی که به هیچ وجه به مذاق قطری‌ها خوش نیامده بود.

1773741

الکعبی پس از پایان بازی شب گذشته و حذف شاگردان هانسی فلیک از مرحله گروهی با انتشار این عکس نوشت:« پرچم‌هایتان را پشت سر جا نگذارید!»
بیش از 150 هزار نفر این توییت را پسندیدند و 42 هزار نفر نیز آن را بازنشر کردند. همچنین بیش از 5000 نفر نظرات موافق یا مخالف‌شان را در زیر این توییت ابراز کردند.
او همچنین توییت جنجالی دیگری را با عکسی مشابه و با پیام «بدون گاز، بدون جام جهانی» منتشر کرد که به مشکل تامین انرژی احتمالی اروپا به دلیل حمله روسیه به اوکراین اشاره داشت.
فرح علی، خبرنگاری آفریقایی که در آمریکا زندگی می‌کند نیز به موج حمایت از قطر پیوست و در پاسخ به توییت الکعبی نوشت:« روز خوبی داشته باشی، آلمان. حالا می‌توانید دستتان را هر جایی که دوست دارید قرار دهید.»

دیدگاهها