کد خبر : 1856952 | 11 آذر 1401 ساعت 20:52 | 36.2K بازدید | 7 دیدگاه

فرار ۶۵ متری سون برای حذف سوراز

معجزه انجام شد: صعود لحظه آخری کره جنوبی!

در عین ناباوری کره‌جنوبی با کسب پیروزی مقابل پرتغال به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی صعود کرد.

معجزه انجام شد: صعود لحظه آخری کره جنوبی!

به گزارش "ورزش سه"، کره‌جنوبی از ابتدای جام جهانی تیمی نه چندان امیدوارکننده نشان داده بود که مصدومیت چند ستاره و شکست مقابل غنا، باعث شده بود تا طرفدارانش هم چندان به صعود خوشبین نباشند اما در هفته پایانی همه چیز به شکل دیگری رقم خورد.

در شروع بازی این پرتغال بود که موفق شد به گلزنی شد اما یک ارسال و برخورد توپ به کمر رونالدو، موقعیت را در اختیار یونگ کوون کیم قرار داد تا او گل مساوی را بزند.

نیمه اول با این نتیجه و در حالی به پایان رسید که مهاجمان پرتغال از جمله کریستیانو رونالدو چند فرصت را از دست دادند و کره‌جنوبی هم یک گل در موقعیت آفساید به ثمر رساند.

در نیمه دوم فرناندو سانتوس چند تعویض انجام داد و بازی متعادل پیش می‌رفت تا اینکه روی استارت حیرت‌انگیز سون هیونگ مین، کره‌جنوبی به گل پیروزی و صعود رسید.

کره باتوجه به پیروزی ۲-۰ اروگوئه، تنها به یک برد احتیاج داشت تا راهی مرحله حذفی شود و این گل روی استارت ۶۵ متری سون هیونگ مین از زمین خودی و پاس در عمق او هی چان هوانگ و ضربه این بازیکن به ثمر رسید تا در عین ناباوری، این تیم به مرحله بعدی برود.

1774058

سون هیونگ مین هم که با ماسک روی صورت، چهره چندان موثری در دو بازی قبلی کره نبود، در این صحنه به خوبی توانایی خود را نشان داد و در نقش یک ستاره واقعی ظاهر شد تا کره با ۴ امتیاز و یک گل زده بیشتر نسبت به اروگوئه، راهی دور بعدی شود.

این سومین صعود کره‌جنوبی پس از جام جهانی ۲۰۰۲ و ۲۰۱۰ محسوب می‌شود که با هدایت پائولو بنتو رقم خورد و او توانست ماموریت غیرممکن را در مقابل تیم ملی کشورش انجام دهد.

پیش از این کره در سال ۲۰۰۲ که ماجراهای جالبی هم داشت، در خانه تا نیمه نهایی پیش رفت اما در جام جهانی ۲۰۱۰ در مرحله یک هشتم حذف شد.

1774061

شاگردان بنتو مالا به احتمال فراوان رودرروی برزیل خواهند ایستاد تا جدالی دشوار را با سلسائو داشته باشند.

کره جنوبی سومین تیم آسیایی در مرحله یک هشتم نهایی محسوب می‌شود که سهم آسیا را پربارتر از همیشه می‌کند.

1774059
1774060

 

دیدگاهها