کد خبر : 1856984 | 12 آذر 1401 ساعت 04:38 | 28.1K بازدید | 34 دیدگاه

با وجود حذف میزبان و دو تیم دیگر

تاریخ‌سازی آسیایی‌ها در جام جهانی قطر

سه تیم از شش تیم آسیایی حاضر در جام جهانی 2022 موفق به صعود از مرحله گروهی شدند تا یک رکورد جدید ثبت شود.

تاریخ‌سازی آسیایی‌ها در جام جهانی قطر

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی کره جنوبی در آخرین روز مرحله گروهی جام جهانی 2022 قطر دست به کار بزرگی زده و پرتغال را شکست داد. این تیم با این برد 4 امتیازی شده و با تفاضل گل بهتر نسبت به اروگوئه به عنوان تیم دوم گروه H راهی مرحله یک هشتم نهایی شد تا یک رکورد جدید برای قاره آسیا در تاریخ جام جهانی ثبت شود.

در این دوره از رقابت های جام جهانی، شش تیم از آسیا حضور داشتند؛ قطر میزبان همراه ایران، عربستان، ژاپن، کره جنوبی و استرالیا، در جامی حضور یافته بودند که بیشترین تعداد تیم آسیایی تاریخ را داشت. در چنین شرایطی پیش بینی می شد تیم های این قاره در صعود به مرحله حذفی رکوردشکنی کنند که این گونه نیز شد.

1774219

از شش تیم آسیایی حاضر در جام جهانی، سه تیم موفق به صعود شدند و سه تیم در پایان دور گروهی به کار خود پایان دادند. قطر، ایران و عربستان سه تیمی بودند که از صعود بازماندند و در سمت مقابل ژاپن، کره جنوبی و استرالیا توانستند به مرحله یک هشتم نهایی صعود کنند. در میان تیم های صعود کننده آسیایی فقط ژاپن توانست به عنوان تیم اول راهی مرحله بعد شود.

1774218

در ادوار گذشته جام جهانی، بیش از دو تیم آسیایی موفق به صعود از مرحله گروهی نشده بودند. برای اولین بار در سال 2002 شاهد صعود دو تیم آسیایی به مرحله حذفی بودیم، پیش از آن تیم های این قاره یا در مرحله گروهی حذف می شدند یا حداقل یک تیم از این قاره را در مرحله یک هشتم نهایی می دیدیم. بعد از جام جهانی کره و ژاپن که دو میزبان به مرحله بعد صعود کردند، شاهد افزایش تعداد تیم های صعود کننده نبودیم تا اینکه در این دوره که دوباره بازی ها در آسیا برگزار شد، تیم های این قاره در صعود به مرحله حذفی بازهم رکوردشکنی کرده و این تعداد را به سه رساندند.

1774216

در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2022، ژاپن با کرواسی دیدار می کند، استرالیا با آرژانتین و کره جنوبی هم با برزیل. به این ترتیب برای ادامه این روند موفق، تیم های آسیایی کار سختی در پیش دارند؛ هر چند کره و ژاپن با پیروزی مقابل تیم های بزرگی چون پرتغال، آلمان و اسپانیا نشان داده‌اند که هر نتیجه‌ای را می توان از آنها انتظار داشت.

دیدگاه‌ها