کد خبر : 1856998 | 12 آذر 1401 ساعت 08:06 | 459 بازدید | 1 دیدگاه

تلاش گلبالیست‌ها برای کسب سهمیه پارالمپیک پاریس

سرمربی تیم ملی گلبال مردان گفت: در شرایطی ۱۳ آذر برای کسب سهمیه پارالمپیک پاریس به مسابقات جهانی پرتغال اعزام خواهیم شد که ۸ سال شرایط حضور در بازیهای پارالمپیک را نداشتیم.

تلاش گلبالیست‌ها برای کسب سهمیه پارالمپیک پاریس

به گزارش "ورزش سه" بهمن دوستی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اعزام ۶ ورزشکار به مسابقات جهانی پرتغال، اظهار کرد: این مسابقات از ۱۷ آذر با حضور ۱۶ تیم در پرتغال آغاز می‌شود که در مرحله مقدماتی تیم ایران با آمریکا، لیتوانی، چین، آرژانتین، کلمبیا، مصر و اوکراین همگروه است که پس از انجام ۷ بازی از هر گروه ۴ تیم به مرحله بعد راه پیدا می‌کنند.

وی گفت: در این مسابقات سهمیه پارالمپیک پاریس بین تیم‌های اول و دوم توزیع می‌شود که تلاش بر است بعد از ۸ سال دوری از بازیهای پارالمپیک، این دوره سهمیه را به خود اختصاص دهیم.

سرمربی تیم ملی گلبال مردان از محمد سرنجی، حسن جعفری، فرید شهریار نسب، محسن عبدالملکی، محمد مهدی نفیسی و محمد حضوری به عنوان ۶ ورزشکار اعزامی به مسابقات جهانی پرتغال نام برد و افزود: برای آماده سازی تیم ۶ مرحله اردو پیش‌بینی شده بود که آخرین اردو در مجموعه ورزشی شهید هرندی در حال برگزاری است و تیم بامداد روز شنبه ۱۳ آذر برای شرکت در مسابقات جهانی عازم پرتغال خواهد شد.

دوستی پیرامون این پرسش که چقدر امیدوار به کسب سهمیه پارالمپیک در این دوره از مسابقات جهانی هستید، خاطرنشان کرد: دوره قبل در مسابقات جهانی ۲۰۱۸ سوئد ششم شدیم و از کسب سهمیه پارالمپیک توکیو بازماندیم، این دوره امیدوار هستیم که جزو ۴ تیم برتر قرار بگیریم و در نهایت راهی فینال شویم.

وی در پایان افزود: هر چند مدت ۴ ماه است که هدایت تیم را برعهده گرفته‌ام، اما در همین زمان کوتاه نیز تلاش کردم با ایجاد یکسری تغییرات در کادر فنی و جذب چند بازیکن جوان، تیم آماده و خوبی را راهی جهانی کنیم.

دیدگاهها