کد خبر : 1857001 | 12 آذر 1401 ساعت 08:18 | 23.3K بازدید | 2 دیدگاه

بعد از 17 بازی گروهی 6 دوره جام جهانی قبلی

پایان شکست‌ناپذیری برزیل بعد از 24 سال

برزیل با نتیجه‌ای دور گروه جام جهانی را پشت سر گذاشت که از سال 98 آن را تجربه نکرده بود.

پایان شکست‌ناپذیری برزیل بعد از 24 سال

به گزارش "ورزش سه"، یکی از آماده‌ترین تیم های ملی برزیل طی چند دوره اخیر با هدایت تیته، شروع خوبی در جام جهانی داشت و با دو پیروزی در دو باز نخست، صعود خود را قطعی کرد. با توجه به این شرایط، تیته تصمیم گرفت در بازی آخر مرحله گروهی که حالت تشریفاتی داشت، از بازیکنان ذخیره استفاده کند. این تصمیم سرمربی برزیل شکست یک بر صفر را به همراه داشت.

این اولین شکست برزیل در مرحله گروهی جام جهانی بعد از 17 بازی و 6 دوره بود. این تیم، آخرین بار در مرحله گروهی جام جهانی 1998 با نتیجه دو بر یک مغلوب نروژ شده بود. بعد از آن شکست، برزیلی‌ها تا همین دیشب هیچ شکست دیگری در مرحله گروهی نداشتند تا اینکه کامرون از راه رسید و شکست یک بر صفر را به آنها تحمیل کرد. جالب اینجاست که شاگردان سانگ با وجود کسب این نتیجه قابل توجه، از صعود به دور حذفی بازماندند.

1774266
بازی پایانی دور گروهی جام جهانی 1998/ نروژ 2-1 برزیل

برزیل در سال 1998 بعد از پیروزی مقابل اسکاتلند و مراکش که به قطعی شدن صعودش انجامید، با شرایطی مشابه این دوره مقابل نروژ به میدان رفت. این دیدار در حالی که خیلی از ستاره های برزیل در ترکیب حضور نداشتند با برتری نروژ به پایان رسید تا این تیم اروپایی برخلاف کامرون، مزد پیروزش بزرگش را با صعود به مرحله بعدی به عنوان تیم دوم جدول رقم بزند.

سلسائو در آن دوره به فینال مسابقات راه یافت اما با قبول شکست سه بر صفر مقابل فرانسه از کسب عنوان قهرمانی بازماند. حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم شاگردان تیته این بار چه عملکردی در جام جهانی خواهند داشت و آیا می توانند به دیدار پایانی صعود کرده و برای قهرمانی ششم بجنگند یا خیر.

1774268
1774269

دیدگاهها