کد خبر : 1857010 | 12 آذر 1401 ساعت 08:46 | 860 بازدید | 0 دیدگاه

قهرمانی جهان رده‌های پایه ووشو دور از دسترس نیست

صدیقی: نایب قهرمانی جهان اتفاق بزرگی برای کوراش بود

رئیس فدراسیون ووشو گفت: کسب عنوان نایب قهرمانی جهان کوراش اتفاق بزرگی برای این ورزش بود و ما را به آینده امیدوار کرد.

صدیقی: نایب قهرمانی جهان اتفاق بزرگی برای کوراش بود

به گزارش "ورزش سه" امیر صدیقی در گفت‌وگو با تسنیم، در خصوص نایب قهرمانی ملی‌پوشان کوراش در مسابقات قهرمانی جهان اظهار داشت: اتفاقی که در مسابقات قهرمانی جهان کوراش افتاد، بسیار اتفاق بزرگی بود و ما را به آینده این ورزش خوشبین کرد. این رشته هیچ وقت پیش از این تجربه چنین عنوانی را نداشت و  خدا را شکر در این مدت که در مجموعه فدراسیون ووشو فعالیت می‌کند، توانست موفق عمل کند و فدراسیون به شدت از این رشته حمایت کرد.

وی با تمجید از عملکرد بانوان کوراش گفت: از روز اول می‌دانستیم که می‌توانیم اتفاق خوبی را در بخش بانوان کوراش رقم بزنیم که خدا را شکر این اتفاق افتاد. پیش از این فقط در بخش بانوان موفق به کسب یک مدال برنز در مسابقات جهانی شده بودیم، اما در این دوره بچه‌ها سه طلا کسب کردند و به مدال نقره رسیدند که اتفاق بزرگی است.

رئیس فدراسیون ووشو در خصوص تکرار این نتایج در بازی‌های آسیایی گفت: کار بسیار سختی است. رقبای ما دیگر متوجه سرمایه‌گذاری ایران در این رشته شدند. بازی‌های آسیایی میدان سختی است و همه ابر قدرت‌ها در قاره آسیا حضور دارند. باید تلاش خود را بکنیم و فکر می‌کنم این رشته ظرفیت این را دارد که از لحاظ مالی حمایت بیشتری شود؛ چرا که زیر ساخت‌های این رشته محدود است.

صدیقی تصریح کرد: دو سال پیش کمپ بین‌المللی کوراش را در خراسان شمالی افتتاح کردیم، اما این کمپ را اداره کل ورزش و جوانان استان تغییر کاربری دارد. این اتفاق بدی است و فکر می‌کنم بیشترین مدال‌های خراسان شمالی در این ورزش است و طبیعتاً باید حمایت بیشتری شود. در گذشته کوراش خیلی تک بعدی بود، اما در تیم فعلی 9 استان ورزشکار داشتند که اتفاق بزرگی است. در مسابقات قهرمانی کشور نیز تقریباً همه استان‌ها شرکت می‌کنند که این نیز اتفاق کمی نیست.

وی در خصوص اعزام تیم‌های پایه ووشو به مسابقات قهرمانی جهان اندونزی گفت: هر آنچه که داشتیم در طبق اخلاص  گذاشتیم و تیم خوبی را مهیا کردیم. بچه‌های اردوهای خوبی را پشت سر گذاشتند و این در حالی بود که از لحاظ اقتصادی در تنگنا بودیم، اما برای این تیم کوتاهی نکردیم. تیم‌های ما نزدیک چهار ماه اردوی تمرینی داشت و اردوها به شکل منظمی زیر نظر کادرفنی بسیار خوبی انجام شد. امیدوارم بچه‌ها بدرخشند و نتایج خوبی کسب کنند.

رئیس فدراسیون ووشو تاکید کرد: این مسابقات اولین رویداد بین‌المللی ووشو بعد از دوران پاندمی کرونا است و همه نگاه‌ها به اندونزی است و کشورها بعد از مدت‌ها تعطیلی به دنبال کسب بهترین نتایج هستند. این گروه سنی نیز بسیار حساس است و رقابت بسیار حساس است. مسابقات در شرق آسیا برگزار می‌شود و اندونزی به عنوان میزبان سرمایه‌گذاری بسیاری در ورزش انجام داده است. حتی زمزمه‌ها میزبانی المپیک از سوی اندونزی شنیده می‌شود و این کشور به شدت در ورزش سرمایه‌گذاری می‌کند و امیدوارم با توجه به تیم خوبی که تشکیل دادیم نتایج خوبی را کسب و دل مردم را شاد کنیم.

صدیقی در خصوص شانس قهرمانی در این مسابقات گفت: امیدوارم هستیم و تیم ملی ایران همیشه خیلی خوب بوده است. در گذشته نیز ما در مسابقات جوانان نتایج خوبی کسب کردیم و کسب عنوان قهرمانی دور از دسترس نیست، اما کار خیلی سختی است. در این مدت رویدادهای بین‌المللی برگزار نشده است و غیر از یکی، دو نفر از اعضای تیم، این اولین تجربه اعزام بین‌المللی بچه‌ها است.

وی در خصوص مشکلات مالی فدراسیون ووشو برای اعزام گفت: بالاخره هر طور که بود شرایط مهیا شد و تیم پرقدرت اعزام می‌شود. انتظار این است که فدراسیون ووشو با توجه به درخشش در رویدادهای بین‌المللی و در فاصله کمتر از یکسال تا بازی‌های آسیایی حمایت بیشتری شود. در دوره گذشته بازی‌های آسیایی 20 مدال‌های کل کاروان توسط فدرسیون ووشو به دست آمد و حمایت‌ها باید بیشتر شود و با برنامه‌ریزی بهتر اعتبارات و تخصیص‌ها را صورت بدهند تا نه تنها ما بلکه سایر فدراسیون‌ها نیز دچار مشکل مالی نشوند.

دیدگاهها