کد خبر : 1857425 | 14 آذر 1401 ساعت 08:42 | 19.1K بازدید | 8 دیدگاه

کره و ژاپن توان غلبه بر این دو غول را دارند؟

تاریخی‌ترین لحظه فوتبال آسیا در گرو دو معجزه

امروز دو تیم آسیایی در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی به میدان خواهند رفت.

تاریخی‌ترین لحظه فوتبال آسیا در گرو دو معجزه

به گزارش "ورزش سه"، در این دوره از رقابت‌های جام جهانی، شش تیم آسیایی حضور داشتند که سه تیم از میان آنها موفق شدند به مرحله یک هشتم نهایی صعود کنند. استرالیا در روز اول این مرحله با قبول شکست مقابل آرژانتین از دور رقابت‌ها کنار رفت و امروز دو نماینده دیگر آسیا بازی های خود را برگزار خواهند کرد.

امروز را باید روز سرنوشت فوتبال آسیا در جام جهانی بدانیم؛ در این روز احتمال بسته شدن پرونده این قاره در جام وجود دارد و در سمت مقابل این احتمال هم می رود که شگفتی دو تیم شرق آسیا همچنان ادامه داشته و گریبان دو ابر قدرت دیگر (برزیل و کرواسی) را بگیرد که اگر این گونه شود، تاریخ قاره در بزرگترین رویداد فوتبالی دنیا از نو نوشته خواهد شد.

در سومین روز از مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2022، امروز کره جنوبی از ساعت 22:30 به مصاف برزیل خواهد رفت. این تیم با حذف اروگوئه راهی مرحله یک هشتم نهایی شد و برای تکرار موفقیت‌ سال 2002 باید از سد نایب قهرمان دوره قبل بگذرد که کار بسیار سختی خواهد بود.

1775478

دیگر تیم آسیایی یعنی ژاپن از ساعت 18:30 مقابل کرواسی قرار خواهد گرفت. این تیم که در دور گروهی بردهای بزرگی مقابل آلمان و اسپانیا کسب کرده، به دنبال شکست دادن یکی دیگر از تیم های پرافتخار فوتبال دنیاست تا دنیا را بیش از پیش انگشت به دهان بگذارد. در صورتی که چیزی مثل معجزه رخ داده و هر دو تیم کره و ژاپن برنده بازی‌های امروز شوند، برای اولین بار در تاریخ، شاهد یک تقابل تمام آسیایی در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی خواهیم بود.

1775479

دیدگاهها