کد خبر : 1857434 | 14 آذر 1401 ساعت 09:46 | 40.3K بازدید | 1 دیدگاه

رختکن پشت سرمربی

کسی جرات ندارد به این مربی دست بزند

حمایت بازیکنان تیم ملی آلمان از هانسی فلیک، سرمربی این تیم، باعث شده که تغییر او کار دشواری به نظر برسد.

کسی جرات ندارد به این مربی دست بزند

به گزارش "ورزش سه"، حذف تیم ملی آلمان از مرحله گروهی جام جهانی 2022 قطر موجی از انتقاد را علیه این تیم، کادر فنی و بازیکنانش به دنبال داشته است. 
این دومین دوره متوالی است که تیم ملی آلمان قادر به صعود به مرحله حذفی جام جهانی 2022 قطر نیست و همین باعث شده که انتقادها از نحوه عملکرد فدراسیون فوتبال این کشور و مدیران آن نیز شدت بگیرد. 
بسیاری معتقد هستند که فلیک باید همین حالا از کارش برکنار شود تا فرصتی برای انتخاب جانشین مناسب برای او وجود داشته باشد. 
این در حالی است که مسابقات انتخابی یورو 2024 در ماه مارس سال آینده میلادی آغاز خواهد شد و این فاصله کم به یکی از دلایل عدم برکناری فلیک تبدیل شده است. 

1771004

روزنامه آلمانی کیکر معتقد است که بخش مهمی از مسئولیت ناکامی تیم ملی آلمان بر عهده این مربی است. اشتباهات او در انتخاب ترکیب اصلی، اعتماد کورکورانه به توماس مولر، تعویض‌های نادرست، تغییرات متعدد پست‌ها و تصمیماتی از این دست نقش مهمی در عدم موفقیت آلمان داشته است. 
اما دلیل دیگری هم جز فرصت کم تا یورو 2024 و نبود گزینه مناسب برای جانشینی این مربی آلمانی وجود دارد و آن هم حمایت بسیاری از بازیکنان تیم ملی آلمان از فلیک است. 
گفته می‌شود که بخش مهمی از رختکن این تیم علاقه بسیار زیادی به او دارند و همچنان مشتاق همکاری با فلیک در تیم ملی هستند و این کار را برای تغییر او تا حد زیادی دشوار کرده است. 
 

دیدگاهها