کد خبر : 1857436 | 14 آذر 1401 ساعت 09:51 | 8.1K بازدید | 0 دیدگاه

آزمون جام جهانی برای ستاره سنگین وزن کشتی ایران

ملی‌پوش سنگین وزن تیم ملی کشتی آزاد کشورمان به عنوان یکی از ستاره‌های جوان و آینده‌دار حاضر در جام جهانی ۲۰۲۲ آمریکا از هم اکنون مورد توجه اهالی کشتی و تیم‌های رقیب است.

آزمون جام جهانی برای ستاره سنگین وزن کشتی ایران

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از مهر، رقابت‌های جام جهانی کشتی آزاد طی روزهای ۱۹ و ۲۰ آذر ماه در آمریکا برگزار می‌شود و این در حالیست که تیم ملی کشورمان با تیم‌های ژاپن و منتخب جهان همگروه شده و در گروه بعدی نیز تیم‌های آمریکا، گرجستان و مغولستان قرار دارند. بدین ترتیب احتمال رویارویی تیم‌های ایران و آمریکا در فینال بسیار زیاد است و همین موضوع حساسیت‌های جام جهانی امسال را دوچندان کرده است.

با وجود جذابیت و اهمیت تمامی دیدارهای اوزان دهگانه بین تیم‌های ایران و آمریکا یکی از کشتی‌ها از حساسیت بیشتری برای اهالی کشتی و مدعیان خارجی برخوردار است که آن کشتی همان مبارزه وزن ۱۲۵ کیلوگرم خواهد بود. وزنی که امیررضا معصومی ستاره جوان و آینده دار سنگین وزن کشتی آزاد کشورمان باید در آوردگاهی بزرگ به میدان برود و مسیر پیروزی و پیشرفت خود را همچنان با درخشش ادامه دهد.

امیررضا معصومی فرزند فردین معصومی از قهرمانان اسبق کشتی ایران و جهان است که طی یکسال گذشته موفق شده به یکی از مدعیان سنگین وزن ایران و جهان بدل شود و حتی خود را مدعی رقابتهای جهانی و المپیک نیز بداند.

 

مسیر افتخارات معصومی از کسب عنوان قهرمانی در رقابتهای نوجوانان جهان آغاز شد و سپس او توانست در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی بزرگسالان هم با شکست یداله محبی به مصاف امیرحسین زارع برود. معصومی کمی بعد در مسابقات جوانان جهان هم موفق به کسب مدال طلا و عنوان قهرمانی شد و در روندی صعودی و امیدوارکننده، توانست دو ماه بعد، مدال طلای قهرمانی امیدهای جهان را هم از آن خود کند.

بی تردید او هم اکنون یکی از ستاره‌های سنگین وزن ایران و جهان است که مدعیان جهانی با جدیت بیشتری او را زیر نظر دارند و به خوبی بر توان فنی و فیزیکی او واقف هستند.

امیررضا معصومی حالا تنها سنگین وزن اعزامی کشتی آزاد کشورمان به جام جهانی است که با توجه به احتمال رویارویی تیم‌های ایران و آمریکا در فینال، باید به مصاف کشتی‌گیر سنگین وزن میزبان برود در سوی دیگر میدان نیز هایدن زیلمر و نیک گویازدوسکی از تیم آمریکا برای مبارزه در وزن ۱۲۵ کیلوگرم حضور دارند که یکی از آنها حریف رودرروی معصومی در فینال خواهد بود.

به گزارش و طبق اعلام اتحادیه جهانی کشتی برنامه مسابقات جام جهانی به شرح زیر است:

شنبه ۱۹ آذر:

ساعت ۱۰ تا ۱۳:۳۰ به وقت محلی: دیدار تیم‌های آمریکا و مغولستان و دیدار تیم‌های ایران و ژاپن

ساعت ۱۵ تا ۱۸:۳۰: دیدار تیم‌های مغولستان و گرجستان و دیدار تیم‌های ژاپن و منتخب جهان

ساعت ۱۸:۳۰ تا ۲۲: دیدار تیم‌های گرجستان و آمریکا و دیدار تیم‌های ایران و منتخب جهان

یکشنبه ۲۰ آذر:

ساعت ۱۲:۳۰ تا ۱۴: دیدار رده بندی میان تیم‌های دوم هر گروه

ساعت ۱۸ تا ۲۰: دیدار فینال میان تیم‌های نخست هر گروه

ترکیب تیم ملی کشتی آزاد ایران برای حضور در این مسابقات به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: رضا مومنی

۶۱ کیلوگرم: ابراهیم الهی

۶۵ کیلوگرم: رحمان عموزاد - محمدرضا باقری

۷۰ کیلوگرم: امیرمحمد یزدانی - علی اکبر فضلی

۷۴ کیلوگرم: محمدصادق فیروزپور

۷۹ کیلوگرم: محمد نخودی - علی سوادکوهی

۸۶ کیلوگرم: علیرضا کریمی

۹۲ کیلوگرم: کامران قاسم‌پور، امیرحسین فیروزپور

۹۷ کیلوگرم: امیرعلی آذرپیرا

۱۲۵ کیلوگرم: امیررضا معصومی

دیدگاهها