کد خبر : 1857682 | 15 آذر 1401 ساعت 14:17 | 22.6K بازدید | 29 دیدگاه

سرمربی درجه یک و تقدیر استثنایی از هواداران

۹۰ درجه و شش ثانیه: تعظیم موریاسو در رسانه‌های دنیا

تعظیم هاجیمه موریاسو مقابل هواداران تیم ملی ژاپن، مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است.

۹۰ درجه و شش ثانیه: تعظیم موریاسو در رسانه‌های دنیا

به گزارش ورزش سه، تیم ملی ژاپن در اولین دیدار خود در مرحله گروهی جام جهانی 2022 موفق شد با نتیجه 2-1، آلمان را شکست بدهد اما در دومین بازی، با یک گل، مغلوب کاستاریکا شد. این تیم در دور آخر مرحله گروهی به مصاف اسپانیا رفت و با نتیجه‌ای مشابه بازی اول، حریف خود را شکست داد و به عنوان صدرنشین، راهی مرحله‌ حذفی شد.

شاگرد هاجیمه موریاسو شب گذشته در مرحله یک هشتم نهایی برابر کرواسی قرار گرفتند و در ضربات پنالتی، با درخشش دومینیک لیواکوویچ، دروازه‌بان تیم ملی کرواسی، از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

1776200

هاجیمه موریاسو پس از حذف از مسابقات جام جهانی، مقابل سکوهای استادیوم الجنوب حاضر شد و با تعظیم به هواداران ژاپن، ضمن تشکر از حمایت‌ آنها، به خاطر شکست برابر کرواسی عذرخواهی کرد.

تعظیم موریاسو توجه رسانه‌های مختلف جهان را به خود جلب کرده و روزنامه کره ای «هانکیوره» با تیتر «درود بر هواداران؛ 90 درجه و به مدت 6 ثانیه»، نوشته است: به آرامی به سمت جایگاهی که هواداران ژاپنی بودند، رفت و پس از قرار دادن دست روی سینه‌اش، کمرش را 90 درجه خم کرد و 6 ثانیه به هوادارانی که تا پایان مسابقه از او حمایت کردند، تعظیم کرد.

1776202

توییتر رسمی رسانه انگلیس «VBET News» نیز با کلمه «فرد درجه یک» به تمجید از سرمربی تیم ملی ژاپن پرداخت.

1776201

روزنامه «آ.اس» اسپانیا نیز اقدام هاجیمه موریاسو را مودبانه توصیف کرد و نوشت: این سرمربی 54 ساله به سکوهای هواداران ژاپنی نزدیک شد و تعظیم کرد و سعی کرد از حمایت بی قید و شرط آنها، تشکر کند.

دیدگاهها