کد خبر : 1857758 | 15 آذر 1401 ساعت 18:26 | 15.3K بازدید | 3 دیدگاه

بازیکنان تیم ملی تمرکز لازم را نداشتند

پاشازاده: به این دلایل در جام جهانی موفق نشدیم

مدافع سابق تیم ملی درباره ناکامی ایران در جام جهانی دلایل مختلفی را بیان کرد.

پاشازاده: به این دلایل در جام جهانی موفق نشدیم

به گزارش "ورزش سه" مهدی پاشازاده پیشکسوت فوتبال ایران در خصوص شرایط تیم ملی در جام جهانی 2022 و حذف در مرحله گروهی گفت: متاسفانه شرایط آنطور که باید پیش نرفت. ما در بازی با آمریکا همه چیز دست خودمان بود اما آنطور که باید استفاده نکردیم. کاری به بازی با انگلیس ندارم. آن دیدار فاجعه بود اما در بازی دوم مسابقات بچه‌ها توانستند خودشان را پیدا کنند. منتها در پایان نتیجه لازم را نگرفتیم و حذف شدیم. اما اینکه بخواهیم دنبال مقصر بگردیم سخت خواهد بود. حقیقت این است که پیش از جام جهانی و حتی حین برگزاری مسابقات، فوتبال ما شرایط استاندارد نداشت. از انتخابات فدراسیون و تغییر مدیر گرفته تا تغییر سرمربی در اندک فرصت باقیمانده به شروع جام و حواشی عجیبی که در آستانه رقابت‌ها گریبان تیم ملی را گرفت همه و همه باعث شد بازیکنان ایران تمرکز نداشته باشند و در پایان هم نتیجه لازم را نگیرند. در کنار این موارد باید ارنج نادرستی که کی روش لحاظ کرد و مصدومیت‌هایی که گریبان برخی بازیکنان را گرفت نیز به عنوان دلایل فنی این ناکامی به حساب آورد.

مدافع اسبق تیم ملی درباره عملکرد خط دفاع تیم کی‌روش در جام 2022 گفت: من قبل از جام جهانی هم گفتم که متاسفانه برای این پست بازیکنی که در حد و اندازه جام جهانی باشد را نداریم. اگر برای یک مدافع در جام جهانی معیار امتیازی قرار دهیم می بینیم که مدافعین ما خیلی با آن معیار فاصله داشته‌اند. نه فقط یک بازیکنان که تمام مدافعان ما شامل این موضوع می‌شوند. شرایط مدافعان به نحوی بود که همه می‌دانستیم به مشکل خواهیم خورد. زمان آقای اسکوچیچ من در یک برنامه کارشناسی اشاره کردم که اگر تیم ملی به بازی سه دفاعه روی بیاورد باز شاید بتواند حریفان خطرناک خود در جام جهانی را کنترل کند ولی دیدیم که این اتفاق با انتخاب نادرست بازیکنان همه چیز را خراب کرد. روزبه چشمی یک هافبک است و نباید دفاع مرکزی بازی کند و نمی‌دانم کی‌روش با چه استدلالی چنین تصمیمی گرفت. روزبه بازیکن خوبی است و باید در پست تخصصی‌اش یعنی هافبک بازی کند. در بازی با ولز هم دیدیم که به عنوان هافبک چه بازی خوبی انجام داد و چه گل زیبایی زد.

1776087

پیشکسوت استقلال درباره شرایط این تیم در آستانه شروع دوباره مسابقات گفت: با توجه به تعطیلی لیگ زمان کافی برای برگزاری اردو و انجام تمرینات در اختیار کادر فنی بوده است. ضمن اینکه ساپینتو در این مدت نسبت به بازیکنان شناخت بیشتری پیدا کرده و هم اینکه بازیکنان خوبی در اختیار دارد. استقلال فقط سه ملی پوش داشت و طی این مدت تیم تقریبا به صورت کامل در اختیار سرمربی بود.

وی در پایان در پاسخ به سوالی مبنی بر نتیجه دربی و احتمال قهرمانی استقلال گفت: درباره دربی باید بگویم که امیدوارم یک دیدار تماشاگرپسند از کار دربیاید. به عنوان یک استقلالی آرزو میکنم که استقلال به عنوان برنده زمین را ترک کند. فارغ از این همه ابزار لازم برای قهرمانی وجود دارد و به لطف خدا استقلال با ریکاردو ساپینتو می‌تواند قهرمانی لیگ را تکرار کند.

دیدگاهها