کد خبر : 1857769 | 15 آذر 1401 ساعت 19:14 | 38.1K بازدید | 9 دیدگاه

پایان تلخ مربی پرتغالی در جام جهانی (عکس)

پائولو بنتو با کره‌جنوبی شاید در مرحله یک هشتم نهایی به سخت‌ترین رقیبی خوردند که می‌شد تصور کرد.

پایان تلخ مربی پرتغالی در جام جهانی (عکس)

به گزارش "ورزش‌سه"، کره‌جنوبی به همراه ژاپن و استرالیا سه تیم آسیایی بودند که توانستند از جمع 6 تیم آسیایی حاضر در جام جهانی قطر 2022 به مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های راه پیدا کنند، اما برخلاف شاگردان گراهان آرنولد و هاجیمه موریاسو که به قرعه نسبتا خوبی مواجه شدند، پائولو بنتو آنقدر خوش‌شانس نبود و به یکی از سخت‌ترین موانعی خورد که ممکن بود سر راه این تیم سبز شود.
کره‌جنوبی که در کنار ایران به عنوان تیم دوم از گروه اول مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی جواز حضور در قطر را کسب کرد، در قطر در گروه هشتم مسابقات با اروگوئه، غنا و پرتغال هم گروه شد. آنها در بازی اول با تساوی بدون گل زمین مسابقه را مقابل اروگوئه ترک کردند، در مسابقه دوم مقابل غنا باخت نزدیکی را با نتیجه 3 بر 2 تجربه کردند تا در بازی آخر مقابل اسپانیای صعود کرده تنها به پیروزی احتیاج داشته باشند؛ ماموریت دشواری که با درخشش سون رخ داد و آنها با پیروزی 2 بر 1 برای سومین مرتبه موفق به صعود از مرحله گروهی شدند.
در مرحله حذفی اما بنتو باید تیمش را به مصاف یکی از آماده‌ترین تیم‌های حاضر در مسابقات می‌فرستاد و همانطور که پیش بینی هم می‌شد آنها کار بسیار سختی داشتند و پیش از اینکه بازی در نیمه اول تمام شود 4 بار دروازه قرمزپوشان فوتبال آسیای شرقی باز شده بود و شب تلخی را در استادیوم 974 تجربه کردند.
پائولو بنتوی 53 ساله در کنفرانس پس از شکست 4 بر 1 مقابل برزیل پس از چهار سال حضور در راس کادر فنی تیم فوتبال کره‌جنوبی اعلام کرد دیگر تمایلی به ادامه همکاری ندارد و البته این موضوع را به فدراسیون فوتبال این کشور هم اطلاع داده تا با پایانی تلخ کره‌ را ترک کند.

1776367

دیدگاهها