کد خبر : 1857840 | 16 آذر 1401 ساعت 09:40 | 25.7K بازدید | 24 دیدگاه

انریکه: من مقصر حذف از جام جهانی هستم

لوئیز انریکه، سرمربی تیم ملی اسپانیا، از بازیکنانش دفاع کرد و مسئولیت حذف از جام جهانی 2022 قطر را برعهده گرفت.

انریکه: من مقصر حذف از جام جهانی هستم

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی اسپانیا شب گذشته در چارچوب رقابت‌های مرحله یک هشتم جام جهانی 2022 قطر به مصاف تیم ملی مراکش رفت و در ضربات پنالتی برابر این تیم شکست خورد تا از صعود به مرحله یک چهارم نهایی بازمانده باشد.
این اتفاق در حالی رخ داد که بسیاری اسپانیا را جز مدعیان اصلی کسب عنوان قهرمانی می‌دانستند و منتظر رویارویی این تیم با پرتغال در مرحله بعدی بودند اما پابلو سارابیا، کارلوس سولر و سرخیو بوسکتس ضربات پنالتی‌شان را از دست دادند تا این مراکش باشد که به مرحله بعدی صعود می‌کند.
لاروخا که امیدوار بود بتواند دومین عنوان قهرمانی‌اش پس از جام جهانی 2010 را به دست آورد، صبح امروز به وقت قطر به مادرید بازخواهد گشت.
انریکه در گفتگو با خبرنگاران درباره اتفاقات رخ داده برابر مراکش گفت:« من به تمام بازیکنانم افتخار می‌کنم. فقط می‌توانم آنها را تحسین کنم و اگر باز هم تکرار شود همین بازیکنان را برای پنالتی انتخاب می‌کنم اما برای سارابیا بسیار ناراحت هستم. او بهترین شانس ما در وقت اضافه را داشت و من باید زمان بیشتری برای بازی به او می‌دادم.»

1776488

او در پاسخ به سوالی درباره احتمال قطع همکاری با تیم ملی اسپانیا اظهار داشت:« این زمان مناسبی برای مطرح کردن این مسائل نیست. قرارداد من به پایان رسیده است اما احساس می‌کنم که فدراسیون فوتبال از من حمایت می‌کند. من موضعی که برای هر دو طرف بهترین باشد را اتخاذ خواهم کرد.»
این مربی اسپانیایی همچنین مسئولیت این شکست را به گردن گرفت و اضافه کرد:« من واقعا از تیمم راضی هستم. تا آخر کنارشان می‌ایستم. اگر قرار باشد کسی مقصر این حذف باشد، من هستم. این بازیکنان سبکی که من خواسته بودم را اجرا کردند و 99 درصد از چیزی که در ذهنم بود را در زمین پیاده کردند. ما شانس‌هایی برای گلزنی داشتیم. حملاتی را انجام دادیم که سرانجامی نداشت و در وقت اضافه هم سارابیا توپش را به تیرک زد. در نهایت مراکش در ضربات پنالتی بهتر بود.»
انریکه پس از حذف برابر ایتالیا در مسابقات یورو 2020 به عنوان جریمه 1000 ضربه پنالتی برای بازیکنانش در نظر گرفته بود اما حتی این تمرینات هم باعث نشد که آنها بار دیگر در ضربات پنالتی حذف نشوند.
سرمربی اسپانیا در نهایت سعی کرد بازیکنانش را تسکین بدهد و ادامه داد:« بازیکنان من تا لحظه آخر به خوبی جنگیدند و به همین روند ادامه خواهند داد. زندگی ادامه دارد. این شکست درس خوبی برای آنهاست و به این تیم در آینده کمک خواهد کرد.»

دیدگاهها