کد خبر : 1857864 | 16 آذر 1401 ساعت 12:15 | 48K بازدید | 2 دیدگاه

توفیق اجباری برای کامران قاسم‌پور در آیووا؟

کادرفنی تیم ملی کشتی آزاد و کامران قاسم‌پور تا پیش از این قصدی برای محک این کشتی‌گیر در وزنی غیر از 92 کیلوگرم در مقطع حاضر نداشتند اما به نظر می‌رسد عدم صدور ویزا برای آذرپیرا و کریمی توفیقی اجباری برای قهرمان جهان باشد.

توفیق اجباری برای کامران قاسم‌پور در آیووا؟

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، هرچند کامران قاسم‌پور در دو مسابقه جهانی اخیر در اسلو و بلگراد قهرمان وزن 92 کیلوگرم جهان شده و حرف اول را در حضور همه مدعیان این وزن زده، اما همچنان به لحاظ وزنی شرایط مساعدی برای حضور در 86 کیلوگرم دارد.

سال‌هایی که او پشت خط حسن یزدانی ماند و باوجود تکنیک و آمادگی فوق‌العاده‌اش ملی‌پوش نشد نیز به همین خاطر بود که او بهترین وزن را برای خودش همین 86 کیلوگرمی می‌دانست که حسن یزدانی نفر اول ایران و مدعی همیشگی طلای این وزن جهان محسوب می‌شد.

قاسم‌پور در بلگراد مشخصا در فینال جی‌دن کاکسی را برد که وزنش حداقل 6-7 کیلو با او فاصله داشت و بلافاصله بعد از جهانی نیز اعلام کرد که دیگر در وزن المپیکی 97 کیلوگرم کشتی خواهد گرفت اما کشتی‌گیر ایرانی تاکید کرد که در سال 2023 هم در همین 92 کیلوگرم مبارزه می‌کند و بعد از مسابقه جهانی سال آینده در مورد تغییر وزنش و حضور در وزن المپیکی تصمیم خواهد گرفت.

همین تعلل در تغییر وزن، این شائبه را پیش آورد که شاید کامران قاسم‌پور به جای رفتن به 97 کیلوگرم، قصد بازگشت به 86 کیلوگرم و رقابت دوباره با حسن یزدانی برای رسیدن به دوبنده تیم ملی را داشته باشد با این وجود او تصمیم‌گیری در این خصوص را به سال آینده موکول کرد و نام او هم برای حضور در جام‌جهانی هم در 92 کیلوگرم رد شد.

هرچند که اتحادیه جهانی کشتی چند بار در گزارش‎های خود کامران قاسم‌پور را نماینده 97 کیلوگرم ایران عنوان کرد و از رویارویی این کشتی‌گیر با قهرمان این وزن جهان، کایل اسنایدر خبر داد.

1751339

برخی نیز پیش از اعلام رسمی اسامی کشتی‌گیران دو تیم ایران و آمریکا، از علاقمندی ایران برای محک قاسم‌پور مقابل دیوید تیلور در وزن 86 کیلوگرم خبر داده بودند.

حالا به نظر می‌رسد با وجودی که نه کادرفنی تیم ملی و نه خود کامران قاسم‌پور علاقه‌ای به حضور این کشتی‌گیر در دو وزن 86 و 97 کیلوگرم خصوصا در جام‌جهانی آمریکا نداشتند، اما عدم صدور ویزای علیرضا کریمی و امیرعلی آذرپیرا که تنها کشتی‌گیران دو وزن 86 و 97 کیلوگرم معرفی شده برای حضور در جام‌جهانی بودند، این احتمال وجود دارد که توفیق اجباری نصیب کامران قاسم‌پور شده و این کشتی‌گیر در سه مبارزه پیش رو، لااقل در یکی از این اوزان محک بخورد.

دیدگاهها