کد خبر : 1858059 | 17 آذر 1401 ساعت 15:35 | 25.6K بازدید | 8 دیدگاه

در فرهنگ برزیلی بی‌احترامی نیست

تیته: کدام توهین؟ نیاز باشد بازهم می‌رقصم!

تیته، مربی برزیل، یک بار دیگر به انتقادات از رقصیدنش با بازیکنان برزیل پس از گلزنی به کره جنوبی پاسخ داد.

تیته: کدام توهین؟ نیاز باشد بازهم می‌رقصم!

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی برزیل فردا در یک چهارم نهایی جام جهانی باید برابر کرواسی قرار بگیرد. برزیل در یک هشتم نهایی توانست 4-1 کره جنوبی را شکست دهد. در آن بازی رقص تیته، مربی برزیل، پس از گل ریچارلیسون بسیار خبرساز شد و برخی معتقد بودند او به تیم حریف بی احترامی کرد.

1776169

تیته، در نشست خبری بازی با کرواسی، ابتدا به بیماری پله اشاره کرد و گفت:«قبل از هر چیزی می خواهم برای پله آرزوی سلامتی کنم. او الهام بخش ماست. او کاری را انجام می دهد که هدف جام جهانی است، همبستگی، همزیستی، سرگرم شدن جمعی، مدارا و پذیرش تفاوت ها که همه آن چیزی است که پله به عنوان یک انسان دارد. او الهام بخش مردم است.»

تیته در مورد بازی با کرواسی گفت:«کرواسی تیمی باکیفیت چه از لحاظ فردی و چه تیمی است. تیمی از لحاظ تاکتیکی منعطف و نیز مبارز هستند. ما به خوبی با نقاط قوت کرواسی آشنا هستیم ولی تمرکز روی بازی خودمان است. در نهایت باید دید کدام تیم درون میدان بهتر کار خواهد کرد.»

شادل گل جنجالی:«در ابتدا باید بگویم که این تیم ملی من نیست بلکه تیم ملی برزیل است و متعلق به ملت برزیل. من تنها مربی تیم هستم. متاسفم ولی در مورد کسانی که اطلاعی از فرهنگ و تاریخ و سبک زندگی برزیلی ها ندارند، نظر نمی دهم. معتقدم باید به فرهنگ برزیل احترام گذاشته شود. در این فرهنگ ما به هیچکس بی احترامی نمی کنیم. این شکل زندگی ماست و به هیچ رقیبی توهین نمی کنیم. اگر نیاز باشد برقصم، بازهم این کار را انجام خواهد داد.»

1777268

مصدومیت الکس ساندرو:«او امروز عصر تمرین خواهد کرد و سپس باید دید نظر تیم پزشکی چه خواهد بود. برنامه این است او فردا به میدان نرود. مصدومیت ساندرو با نیمار تفاوت دارد. بگذارید با تیم پزشکی و فیزیوتراپ ها مشورت کنم و سپس خواهیم دید.»

نقطه قوت کرواسی:«خط میانی این تیم با سه هافبک سطح بالایی که دارند، بزرگترین نقطه قوت‌شان است.»

شرکت در رقص تیمی پس از گلزنی:«این به ارتباط خوبم با جوانان بر می گردد. من 61 سال سن دارم، اما با بازیکنانی که می توانند نوه های من باشند این ارتباط خوب را دارم. اگر مجبور باشم برقصم، می رقصم. البته از آنها خواسته‌ام که من را مخفی کنند(می خندد) چون رقص من به اندزه بازیکنان خوب نیست و باید بیشتر تمرین کنم.»

دیدگاهها