کد خبر : 1858074 | 17 آذر 1401 ساعت 17:29 | 2.1K بازدید | 0 دیدگاه

روز زرین ووشو ایران با 3 مدال طلا، یک نقره و یک برنز

در روز سوم مسابقات ووشو قهرمانی جوانان جهان کاروان کشورمان موفق به کسب 3 مدال طلا و یک برنز شد.

روز زرین ووشو ایران با 3 مدال طلا، یک نقره و یک برنز

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ووشو؛ هشتمین دوره رقابت‌های ووشو قهرمانی جوانان جهان از روز (سه‌شنبه) در شهر تانگرانگ اندونزی آغاز شد و ملی‌پوشان پسر و دختر ایران که با حمایت «شرکت پرداخت الکترونیک سداد» اعزام شده‌اند، امروز (پنجشنبه) به مصاف حریفان خود رفتند. در این روز کاروان ووشو کشورمان موفق به کسب 3 مدال طلا و یک برنز شد.

بر همین اساس مدال آوران کشورمان در روز سوم بدین صورت است:

* یونس خدایی در فرم نن دائو با امتیاز 9.26 به مدال طلا دست یافت. ورزشکارانی از کره جنوبی و مصر دوم و سوم شدند.

* هستی صدیقی، نماینده کشورمان در فرم نن دائو با امتیاز 9.24 به مدال طلا دست یافت و قهرمان جهان شد. در این فرم ورزشکارانی از هنگ کنگ و مالزی دوم و سوم شدند.

* نازنین بازدار که در روز نخست مسابقات به مدال نقره فرم نانچوان دست پیدا کرده بود، این بار رنگ مدال خود را طلایی کرد. نماینده کشورمان این بار در فرم نن گوئن با امتیاز 8.99 به مدال طلا دست یافت و قهرمان جهان شد.در این فرم ورزشکارانی از هنگ کنگ و چین دوم و سوم شدند.

*شاهین بنی طالبی با نمره 9.15 پس از ورزشکاران مالزی و اندونزی به مقام سوم دست یافت. او به همراه ورزشکاری از هنگ کنگ به صورت مشترک به این مقام رسید.

* پیش از این 4 مدال، نازنین بازدار در روز نخست مسابقات موفق به کسب یک مدال نقره در نانچوان برای کاروان کشورمان شده بود.

در نوبت صبح مسابقات امروز(پنجشنبه) تالو نیز حدیث امیری در گوئن شو، حسین قبله نما در گوئن شو، رامتین سیاه مشته‌ای و سامیار صادقی در چانگ چوان نیز به اجرای فرم پرداختند و موفق به کسب مدال نشدند. همچنین در نوبت عصر همین روز نیز صبا رامیان و ترنم بائوج در چانگ چوان دستشان از رسیدن به مدال کوتاه ماند.

در بخش ساندای این رقابت‌ها نتایج ورزشکاران کشورمان به شرح زیر است:

* در وزن 45- کیلوگرم امیرمحمد بازگیر که در دور نخست مقابل نماینده کشور آذربایجان به برتری دست یافته بود، در دور دوم به مصاف حریفی از عربستان رفت و ضمن کسب برتری در این رقابت راهی مرحله سوم مسابقات شد.

* در بخش پسران و در وزن 48- کیلوگرم نیز حسین ولی‌زاده پس از برتری در اولین مبارزه مقابل نماینده کشور میزبان، در دوم "آیداروف" از قزاقستان را شکست داد و راهی مرحله بعدی این مسابقات شد.

*در بخش ساندای دختران و در وزن 52- کیلوگرم کیانا بیابانی پس از برتری در دور نخست مقابل "دیویاناشی" نماینده هند، در دور دوم به مصاف "زهرا واهانا" از اندونزی رفت و با کسب برتری مقابل این ورزشکار راهی مرحله سوم این پیکارها شد. نماینده کشورمان با صعود به این مرحله مدال برنز خود را قطعی کرد. او باید در مرحله نیمه‎نهایی به مصاف برنده دیدار نمایندگان ایتالیا و مصر برود.

*در بخش ساندای دختران و در وزن 56- کیلوگرم، دیانا رحیمی مقابل "پوسپا آناستاسیا" از اندونزی به برتری دست یافت و راهی مرحله بعدی این مسابقات شد. او در نخستین مبارزه خود "یینگ هِ اونگ" از هنگ‌کنگ را شکست داده بود.

*رضا خورشیدی ملی‌پوش وزن 56- کیلوگرم کشورمان که در دو دیدار ابتدایی خود به ترتیب مقابل نمایندگان هند و برزیل به برتری دست یافته بود، در مرحله سوم حریفی از هنگ کنگ را برد و راهی نیمه نهایی شد.

* در وزن 60 کیلوگرم "کوثر علی‌زاده" با "تا فونگ آن" از ویتنام دیدار کرد و ضمن کسب برتری مقابل حریف خود راهی مرحله بعدی این مسابقات شد. او در دور بعدی مسابقات با "بتول صلاحدین" از فلسطین مسابقه خواهد داد.

*در وزن 70- کیلوگرم، عرفان محرمی مقابل "محمدعزیز" از تونس به برتری دست یافت و راهی مرحله سوم پیکارهای قهرمانی جهان شد. او در مرحله نخست "سامی حرب" نماینده اردن را شکست داده بود.

* در وزن 52- کیلوگرم، محمد عرفان مقدم که در نخستین مبارزه خود «ریزکی» از اندونزی را شکست داده بود، در دیدار دوم مقابل نماینده مصر شکست خورد. با این باخت مقام سومی مشترک او قطعی است و به مدال برنز مشترک این دسته در پایان مسابقات این وزن دست پیدا خواهد کرد.

دیدگاهها