کد خبر : 1858093 | 17 آذر 1401 ساعت 19:09 | 54.6K بازدید | 6 دیدگاه

کاش کی‌روش جوانان را به جام جهانی می‌برد

بنگر: کارت ملی ما را پس بدهید!

محسن بنگر می گوید مسئولان باشگاه منحل شده امید وحدت خراسان اتفاقات عجیبی را در ابتدای فصل لیگ یک رقم زدند.

بنگر: کارت ملی ما را پس بدهید!

به گزارش "ورزش سه"، از جمله اتفاقات عجیب این فصل فوتبال ایران می توان به حذف تیم شهرخودرو از جدول رقابت‌های لیگ یک اشاره کرد. تیمی که اواخر حضورش در مسابقات به «امید وحدت خراسان» تغییر نام داد و حتی محسن بنگر را به عنوان سرمربی جدید معرفی کرد و چند بازیکن جدید نیز به خدمت گرفت اما با تصمیم مسئولان برگزاری مسابقات اجازه ادامه فعالیت پیدا نکرد.

حالا سرمربی و بازیکنان این تیم با مشکلات عجیب و غریبی مواجه شده‌اند. در همین خصوص محسن بنگر به خبرنگار ما گفت: متاسفانه با شخصی آشنا شدم که مالک تیم امید وحدت بود. چند جلسه با من گذاشت و وعده هایی داد. متاسفانه من فکر کردم حرف‌هایش درست است. چیزهایی گفت که اگر حتی 30 درصدش واقعیت داشت قطعا ما یک تیم خیلی خوب در اختیار داشتیم. باز هم باید بگویم که متاسفانه بر اساس صحبت های این آقا نسبت به جذب بازیکنان بسیار باکیفیت از لیگ یک و لیگ برتر اقدام کردیم و یک تیم خیلی خوب جمع کردیم. بعد از انجام تمرینات برای بازی اول راهی تالش شدیم که به یکباره متوجه شدیم اصلا اجازه بازی کردن نداریم! همان موضوع باعث شد تا به هتل برگردیم و بعد از چند روز هم هر کسی راهی خانه اش شد. در واقع ما در هیچ مسابقه‌ای شرکت نکردیم و اگر هم این تیم به میدان رفته بود با بازیکنان امید و جوانانش بوده است.

بنگر در همین راستا افزود: دوست ندارم که این را بگویم اما واقعا این اتفاق یک لکه ننگ برای فوتبال مشهد شد. فوتبال خراسان افراد بزرگ و شناخته شده زیادی دارد اما دیدیم که یک نفر آمد و با آبروی همه آنها بازی کرد. این همکاری هیچ دستاوردی برای من و تیمم نداشت. این را هم در نظر بگیرید که این همه بازیکنی که جذب کردیم به لطف دروغگویی این آقا الان بدون تیم هستند و باید یک نیم فصل بیرون باشند.

این مربی درباره وضعیت خودش و بازیکنان به تیم مشهدی عنوان کرد: همه ما با تیم امید وحدت قرارداد رسمی داریم و می‌توانیم شکایت کنیم اما چون مدت کوتاهی همکاری کرده‌ایم نمی‌خواهیم پول حرام به خانه‌هایمان ببریم. در حال حاضر تنها درخواستم این است که این آقا کارت ملی خودم و بازیکنان را از گرو هتل خارج کند. بازیکنان گناهی نکرده‌اند که علیرغم مشکلات مالی که در زندگی شخصی خود دارند فریب حرف‌های این آدم را خورده اند. حالا لااقل کارت ملی‌ها را به دستشان برساند تا بتوانند به زندگی عادی برگردند.

1551569

او ضمن درخواست پیگیری از مسئولان شهر مشهد، گفت: از هیات فوتبال مشهد و بزرگان فوتبال این شهر تقاضا دارم این موضوع را پیگیری کنند. کارت ملی 20 بازیکن آنجاست. به عمر فوتبالی خودم چنین چیزی ندیده بودم. خودمان پیگیری کردیم اما مسئول هتل گفت که فقط باید بدهی به هتل پرداخت شود تا کارت ها را برگرداند. واقعا نمی‌دانم چه باید بگویم.

بنگر که در سال‌های نه چندان دور بازوبند کاپیتانی پرسپولیس را بر بازو می‌بست، درباره شهرآورد پیش رو خاطرنشان کرد: انشاالله با بازگشت بازیکنان ملی پوش شرایط پرسپولیس بهتر شود و بچه ها به هماهنگی لازم برسند تا یک بازی خوب ببینیم. پرسپولیس وضعیت خوبی در جدول دارد و قطعا اگر این وقفه در مسابقات نمی‌افتاد دو تیم با آمادگی بیشتری به مصاف هم می‌رفتند. فارغ از اینکه در بازه یک ماهه سخت است تیم ها خود را در شرایط بازی نگه دارند، برای بازیکنان ملی پوش دو تیم که تازه از جام جهانی با آن همه هیجان و امکانات برگشته‌اند شاید سخت باشد که دوباره به فوتبال آماتور ایران عادت کنند چرا که از یک فضای کاملا حرفه‌ای به یکباره وارد یک فضای کاملا آماتور می‌شوند.

او که پس از فوت هادی نوروزی اعلام کرد دیگر برای استقلالی‌ها کری نمی‌خواند، در این باره توضیح داد: آن اتفاق تلخ که افتاد تازه متوجه شدم فوتبال اصلا ارزش این را ندارد که بخاطرش دوست و آشنایت را ناراحت کنی. واقعا زندگی طوری است که اصلا معلوم نیست فردا باشیم یا نباشیم. هر چند همان زمانی که کری خوانی می‌کردم صرفا برای جذاب کردن مسابقات و طراوت بخشیدن به لیگ بود. از حق نگذریم هر چه به عقب برگردیم شاهد دربی‌های جذاب‌تری بودیم و اگر حتی همین 10 سال اخیر را بررسی کنید بهتر به این حرفم می‌رسید.

بنگر در پایان در واکنش به حذف تیم ملی از جام جهانی قطر گفت: بازیکنانی که همراه تیم ملی در قطر حضور داشتند اکثرشان دوستان نزدیک من بودند اما اگر بخواهم بدون تعارف صحبت کنم باید بگویم که ما 2018 با چهار امتیاز حذف شدیم و 2022 با سه امتیاز از مسابقات کنار رفتیم. این یعنی در این مدت فوتبال ما هیچ دستاوردی نداشته است. این را هم در نظر بگیرید که جوانان تیم سال 2018 لژیونر شدند و دلار وارد کشور کردند اما تیم امسال عملا کمکی به فوتبال ما نکرد. ای کاش آقای کی‌روش در کنار 15 بازیکن اصلی مابقی لیستش را با جوانان پر می‌کرد تا لااقل جو جام جهانی را از نزدیک ببینند و برای 2026 به لحاظ روانی آماده شوند.

دیدگاهها