کد خبر : 1858287 | 19 آذر 1401 ساعت 01:48 | 46.5K بازدید | 9 دیدگاه

گویگوچه‌آ به دروازه آرژانتین بازگشت

ستاره‌تر از مسی، امیلیانو مارتینز

گلر پنالتی‌گیر تیم ملی آرژانتین بار دیگر در نقش ستاره تیمش در ضیافت پنالتی‌ها لقب گرفت.

ستاره‌تر از مسی، امیلیانو مارتینز

به گزارش "ورزش سه" تیم ملی فوتبال آرژانتین در یکی از تاریخی‌ترین بازی‌های ادوار جام جهانی با برتری برابر هلند در ضربات پنالتی راهی مرحله نیمه نهایی جام جهانی شد.

ستاره این بازی اما امیلیانو مارتینز، نابغه آرژانتینی ضیافت پنالتی‌ها بود. گلری که با عملکرد استثنایی خودش در ضربات پنالتی در کوپا، قهرمانی آرژانتین را پایه‌گذاری کرده بود، این بار با درخشش در این ضیافت بی‌رحم، خودش را به عنوان قهرمان مردم آرژانتین می‌بیند.

مارتینز که در طول بازی روی دو گل دریافتی تقصیر آنچنانی نداشت، نخستین پنالتی تیم هلند که توسط برترین بازیکن آنها، ویرجیل فن دایک زده می‌شد را با یک شیرجه فوق العاده به سمت راست خودش دفع کرد تا آلبی سلسته با روحیه‌ی بهتر کارش را پیش ببرد.

1777967
این شیرجه تماشایی مارتینز روی پنالتی اول هلند یکی از بهترین مهارهای این جام تا امروز بود.

بعد از گل مسی، بار دیگر نوبت به مارتینز رسید تا کار هلندی‌ها را شخصا تمام کند. این بار او با یک پرش تماشایی به سمت چپ خودش، پنالتی استیون برگویس را مهار کرد.

هرچند مارتینز سه پنالتی بعدی را خلاف جهت پرید اما عملکرد عالی او روی دو ضربه اول، برای پیروزی در این بازی کافی بود تا آرژانتینی‌ها یک بار دیگر بعد از جام جهانی برزیل، با برتری برابر هلند به مرحله بعدی صعود کند.

1777965

مارتینز در بازی برابر کلمبیا در نیمه‌نهایی کوپا امه‌ریکا سه پنالتی را مهار کرد تا شاگردان اسکالونی به فینال آن مسابقات رسیده و در نهایت قهرمان امریکای جنوبی شوند.

بهترین نمایش تاریخ دروازه‌بانی آرژانتین در جام‌های جهانی اما مربوط به سرخیو گویکوچه‌آ دروازه‌بان ذخیره آلبی سلسته در جام جهانی 90 است.

گویکو‌چه‌آ در دو بازی یک چهارم نهایی و نیمه نهایی در دو دیدار مقابل یوگوسلاوی و ایتالیا با مهار پنج پنالتی آرژانتین را به فینال جام جهانی برد.

1777976
سرخیو گویکوچه‌آ اسطوره دروازه‌بانی آرژانتین در جام جهانی 1990 بود. او در بازی یوگوسلاوی در مرحله یک‌چهارم نهایی دقیقا به مانند مارتینز دو پنالتی حریف را مهار کرد.

مارتینز که شاید در بین فوتبالی‌های ایران چندان هم شناخته شده نباشد، امشب با مهار دو پنالتی هلندی ها شاهکار کرد و به خصوص روی پنالتی فن دایک شیرجه عجیب و غریبی داشت تا جایی که او توانست نمایش لیواکوویچ، گلر تیم ملی کرواسی را تحت تاثیر خودش قرار دهد.

جدال این دو گلر در نیمه نهایی جام جهانی جذاب خواهد بود اگرچه بیشتر چشم ها متوجه مسی و مودریچ است.

دیدگاهها