کد خبر : 1859061 | 23 آذر 1401 ساعت 02:01 | 17.6K بازدید | 10 دیدگاه

بعد از پنالتی حریف همه چیز به ضرر ما تغییر کرد

انتقاد رسانه کروات از شاگردان دالیچ: ساده لوحانه باختیم!

کارشناس و مربی کهنه کار فوتبال کرواسی معتقد است که بعد از اعلام پنالتی برای آرژانتین، بازیکنان تیم ملی کشورش دیگر نتوانستند روحیه خود را بازیابند.

انتقاد رسانه کروات از شاگردان دالیچ: ساده لوحانه باختیم!

به گزارش "ورزش سه"، کرواسی با شکست در نیمه نهایی از رسیدن به فینال جام جهانی 2022 بازماند. آرژانتین با نتیجه سه بر صفر این تیم را در ورزشگاه لوسیل قطر شکست داد تا در آستانه کسب سومین قهرمانی خود در تاریخ این مسابقات قرار بگیرد. اسپورتسکه کرواسی در تحلیل خود از شکست شاگردان دالیچ، به انتقاد از عملکرد آنها پرداخت.

ایلیا لونچارویچ، مربی و کارشناس کهنه‌کار فوتبال کرواسی در مورد شکست تیم ملی کشورش مقابل آرژانتین گفت: بعد از پیشرفت‌هایی که از جام جهانی برزیل تا روسیه و همین دوره شاهد بودیم، تصور می کنم که در سرخوشی بزرگی گرفتار شدیم و این قابل درک است. البته از نظر ورزش حرفه‌ای چنین چیزی قابل درک نیست چرا که هر بازی بعد از بازی فعلی، خود یک بازی دیگر است و اهمیت خاص خودش را دارد. 9 بازیکن کرواسی در همه بازی‌ها حضور داشتند و طبیعی بود که تا پایان بازی انرژی کاملا خود را از دست بدهند. در بازی با آرژانتین تاوان این کار داده شد. ما در شرایطی باختیم که این بار شانس همراهی‌مان نمی کرد.

1779942

او با خرده گرفتن از سبک بازی تیم دالیچ افزود: کرواسی تغییر خاصی در تاکتیک و شیوه بازی خود ایجاد نکرده بود. اینکه برای چنین کاری استدلال خاصی وجود داشته یا خیر، مشخص نیست و خود جای سوال دارد. در اوایل کار ما نتوانستیم از موقعیت هایی که داشتیم استفاده کنیم و با گذشت زمان شروع به از دست دادن توپ کردیم. در این حین حریف ضدحملاتی هم انجام داد که موفقیت آمیز نبود. مشکل اصلی این بود که بازیکنان کرواسی بعد از پنالتی حریف نتوانستند به اعصاب خرد شده خود مسلط شوند. این گونه بود که تیم کارایی همیشگی خود را از دست داد. در چنین شرایط غیرممکن است که بازیکنان بتوانند کارایی همیشه خود را داشته باشند.

این کارشناس و مربی کروات در پایان تاکید کرد: مدام باید به بازیکنان گوشزد می شد که آرام باشید و خونسردی خود را حفظ کنید. آنها طوری کرنر می زند که انگار برایشان مهم نیست. قرار بود یک شیوه کلاسیک اجرا شود ولی بعد از آن دیگر کسی خودش نبود. این کارها همگی ساده لوحانه بود و در نهایت نیز به اتفاقی منجر شد که باعث ناراحتی همه شد.

دیدگاهها