کد خبر : 1859527 | 25 آذر 1401 ساعت 16:22 | 28.9K بازدید | 6 دیدگاه

کلین‌شیت سرنوشت‌ساز برای صدرنشینی

بیرانوند، آماده عبور از عابدزاده و حجازی (عکس)

علیرضا بیرانوند با بسته نگه داشتن دروازه‌اش در دیدار مقابل استقلال، به رکورد بیشترین کلین‌شیت گلرهای پرسپولیس در دربی خواهد رسید.

بیرانوند، آماده عبور از عابدزاده و حجازی (عکس)

به گزارش "ورزش سه"، پس از دو سال غیبت در شهرآورد، علیرضا بیرانوند در مقابل استقلال به دروازه تیمش بازخواهد گشت. او که در جام جهانی دقایقی مقابل انگلیس و یک بازی کامل برابر آمریکا انجام داد، حالا با پشت سر گذاشتن مصدومیت، با آمادگی کامل در تمرینات پرسپولیس شرکت می‌کند.

این نهمین باری است که بیرانوند در شهرآورد از دروازه تیمش محافظت خواهد کرد. در هشت بازی قبلی، او ۵ باز دروازه‌اش را بسته نگه داشت تا با آمار ۶۳٪ کلین‌شیت، بهترین آمار را در میان گلرهای دربی داشته باشد.

بالاتر از او، مهدی رحمتی (۹) و احمدرضا عابدزاده (۸) حضور دارند. ناصر حجازی و وحید قلیچ دو دروازه‌بان دیگر با پنج کلین‌شیت هستند که بیرانوند در صورت بسته نگه داشتن دروازه، از آنها عبور خواهد کرد.

البته عابدزاده پنج بار با پیراهن پرسپولیس و سه بار با پیراهن استقلال توانسته دربی را بدون گل خورده سپری کند و از این نظر، بیرانوند در پایان این بازی فرصت این را دارد تا بیشترین کلین‌شیت میان گلرهای پرسپولیس را هم ثبت کند.

گلر شماره یک پرسپولیس و تیم‌ملی، تنها در ۳ بازی دربی گل خورده و امیدوار است با ادامه این روند، به رکورد رحمتی هم برسد.

1781120

دیدگاهها