کد خبر : 1861904 | 09 دی 1401 ساعت 12:52 | 19.4K بازدید | 2 دیدگاه

ناامیدی ستاره کشتی روسیه از حضور در المپیک؛

سیداکوف: انتقام شکستم را از سوادکوهی می گیرم

قهرمان روسی کشتی جهان می گوید با توجه به وضعیت موجود، امیدی به حضور در مسابقات جهانی 2023 هم ندارد.

سیداکوف: انتقام شکستم را از سوادکوهی می گیرم

به گزارش "ورزش سه"، زائوربک سیداکوف، یکی از ستاره های کشتی روسیه در سال های اخیر بوده که در وزن 74 کیلوگرم توانسته مدال طلای المپیک 2020 توکیو و مسابقات جهانی 2018 و 2019 را در کارنامه پرافتخار خود ثبت کند. 
این کشتی گیر که در ماههای اخیر دو بار با کشتی گیران ایرانی روبرو شده، در گفتگویی با "ورزش سه" درباره وضعیت خودش، محرومیت ورزشکاران روسی و رویارویی با سوادکوهی و یونس امامی به صحبت پرداخت. 
سیداکوف در خصوص رویارویی با علی سوادکوهی در فینال لیگ برتر ایران و شکست مقابل این کشتی گیر گفت: "این کشتی گیر ایرانی بعد از رویارویی با من مقابل جردن باروز هم در جام جهانی به پیروزی رسید. به نظرم برد سوادکواهی تعجب آور نبود چون باروز در بهترین فرمش نبود. من هم در لیگ ایران در فرم خوبم نبودم که مقابل او شکست خوردم، اما من می خواهم بازهم با سوادکوهی مبارزه کنم و مقابل او پیروز شوم. من مطمئن هستم که در آینده با هم مبارزه خواهیم داشت و او را شکست خواهم داد." 

1786215

قهرمان المپیک توکیو اما چند هفته بعد توانست در لیگ پادوبنی کشور قرقیزستان مقابل یکی دیگر از آزادکاران ایرانی یعنی یونس امامی به برتری برسد. او درباره این کشتی هم عنوان کرد: "مسابقات در بالاترین سطح برگزار شد زیرا بهترین های هر وزن جهان در این لیگ شرکت کرده بودند تا خودشان را محک بزنند. من به عملکردم نمره 4 می دهم چون در تمرینات دچار بیماری بودم و نمی توانستم فرم ایده آل بدنم را به دست بیاورم. یونس امامی یک کشتی گیر بسیار خوب است که مبارزه با او برایم جالب بود. امیدوارم دوباره همدیگر را ببینیم و مبارزه زیبایی را به نمایش بگذاریم." 

سیداکوف در خصوص غیبت روسیه در جام جهانی و نایب قهرمانی ایران نیز نظر جالبی داد و گفت: "کشتی گیران ایرانی همیشه در مسابقات عملکرد خوب و رویکرد درستی دارند. البته دوست داشتم آنها در کشتی فینال با آمریکا حریف را شکست دهند، اما به هر حال این مسابقات با قهرمانی آمریکا تمام شد." 
در پایان هم از این قهرمان نامدار روس ها درباره امیدش برای بازگشت به مسابقات جهانی و المپیک پرسیدیم که گفت: "اجازه نمی دهند در مسابقات بزرگ شرکت کنیم و امیدی هم با توجه به شرایط فعلی به حل شدن مشکل نداریم. باید تلاش کنیم‌ تا بدن هایمان را در تمرینات و مسابقات این چنینی مانند لیگ پادوبنی آماده نگه داریم."

دیدگاهها