کد خبر : 1866283 | 03 بهمن 1401 ساعت 08:05 | 1.1K بازدید | 1 دیدگاه

ساره جوانمردی غایب بزرگ ایران در بازی‌های هانگژو

رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین گفت: ساره جوانمردی به دلایل مشکلات شخصی در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو چین شرکت نمی کند، اما در مسابقات کسب سهمیه پارالمپیک پاریس حضور خواهد داشت.

ساره جوانمردی غایب بزرگ ایران در بازی‌های هانگژو

به گزارش "ورزش سه" محمدشروین اسبقیان در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت تیم های جانبازان و معلولین برای شرکت در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو چین، اظهار کرد: در حال حاضر اردوهای آماده سازی بدون هیچ تعطیلی در حال برگزاری است و سعی کردیم شرایطی را فراهم کنیم تا ورزشکاران با آرامش و بدون دغدغه در اردوها خود را برای حضور در این بازی‌ها آماده کنند.

او با اشاره به عدم حضور ساره جوانمردی در بازیهای پاراآسیایی هانگژو چین، تصریح کرد: وی به دلایل شخصی امکان شرکت در بازی‌های پاراآسیایی را ندارد، اما در مسابقاتی که در آن سهمیه پارالمپیک پاریس توزیع می شود، شرکت خواهد کرد، در حقیقت تمرکز اصلی وی روی پارالمپیک پاریس و افتخارآفرینی در این رویداد مهم است، در حال حاضر نیز تمرینات خود را به صورت غیرمتمرکز پیگیری می کند تا با آمادگی بالایی در مسابقات کسب سهمیه پارالمپیک پاریس شرکت کند.

اسبقیان درباره وضعیت جایگاه ایران در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو چین، گفت: تلاش بر این است که ضمن تثبیت جایگاه سومی دوره قبل با بهبود رکوردها، آن را ارتقاء ببخشیم. البته چون سیاست کمیته ملی پارالمپیک اعزام کیفی کاروان است، با تابعیت از این سیاست سعی خواهیم کرد در این دوره نیز افتخارآفرینی کنیم و بهترین عملکرد را در اکثر رشته های ورزشی داشته باشیم.

رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین در پاسخ به این پرسش که در چه رشته‌هایی امید به کسب مدال دارید، خاطرنشان کرد: در دوومیدانی، تیراندازی, بسکتبال با ویلچر، والیبال نشسته و وزنه برداری شرایط ایده آل است و امید زیادی برای کسب مدال در این رشته ها داریم. در بوچیا نیز در صورت حمایت کمیته ملی پارالمپیک تصمیم داریم چند ورزشکار اعزام کنیم.

وی همچنین پیرامون این پرسش که چند دوومیدانی کار به فزاع امارات اعزام خواهید کرد، افزود: به جز هاشمیه متقیان و حامد امیری که دو ورزشکار شانس کسب طلا در هانگژو هستند و با حمایت کمیته ملی پارالمپیک در این مسابقات حضور خواهند داشت، ۱۰ ورزشکار دیگر نیز برای انجام کلاس بندی عازم امارات می شوند.

دیدگاهها