کد خبر : 1866537 | 04 بهمن 1401 ساعت 15:50 | 1.7K بازدید | 0 دیدگاه

مجوز تعطیلی هیچ زورخانه‌ای صادر نشده است

حضور قهرمانان مسابقات کشتی پهلوانی در جام تختی

رئیس فدراسیون زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی از حضور نفرات اول اوزان شش‌گانه رقابت‌های کشتی پهلوانی قهرمانی کشور در رقابت‌های کشتی جام تختی خبر داد.

حضور قهرمانان مسابقات کشتی پهلوانی در جام تختی

به گزارش "ورزش سه" مهرعلی باران چشمه در گفت‌وگو با تسنیم، درباره برگزاری رقابت‌های کشتی پهلوانی قهرمانی کشور اظهار داشت: این مسابقات به منظور معرفی پهلوانی کشور و اهدای بازوبند پهلوانی، قرار است 14 و 15 بهمن ماه، یعنی روزهای 12 و 13 رجب و همزمان با سالروز ولادت حضرت علی (ع) برگزار شود.

وی ادامه داد: رقابت‌ها در اوزان 50 تا 60 کیلوگرم، 60 تا 70 کیلوگرم، 70 تا 80 کیلوگرم، 80 تا 90 کیلوگرم، 90 تا 100 کیلوگرم و 100+ کیلوگرم برگزار خواهد شد. همچنین با هماهنگی صورت گرفته با فدراسیون کشتی، قرار است نفرات اول اوزان شش‌گانه در رقابت‌های جام تختی شرکت کنند.

رئیس فدراسیون زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی درباره تعداد نفرات شرکت کننده گفت: تاکنون بیش از 200 نفر ثبت‌نام کرده‌اند که نسبت به دوره قبل بیشتر است، چون سهمیه جام تختی محسوب می‌شود.

باران چشمه درخصوص صحبت‌های اخیر رئیس سابق فدراسیون مبنی بر اینکه «حاضر برنامه و مسابقه خاصی وجود ندارد و همین امر باعث شده بسیاری از روخانه‌ها در آستانه تعطیلی و حتی تغییر کاربری باشند»، عنوان کرد: اتفاقاً شرایط برعکس شده و ما اجازه تعطیلی یا تغییر کاربری نمی‌دهیم. در دوره گذشته نزدیک به 8 زورخانه در تهران تعطیل شده، ولی ما اجازه چنین کاری را تاکنون نداده‌ایم. فعالیت‌ها در دوران کرونا کم شد، اما مجوزی برای تعطیلی داده نشد. اگر نمونه‌ای درخصوص زورخانه‌های تعطیل شده دارند، بگویند.

وی ادامه داد: در همین یک سال اخیر به اندازه 10 سال قبل از آن شاهد پخش تلویزیونی رقابت‌های این حوزه بوده‌ایم و حتی مسابقات رده نونهالان نیز پخش شد. فدراسیون ما در سال 1400 پنجمین فدراسیون به لحاظ پخش تلویزیونی بود. 54 قسمت از برنامه پهلوان به نمایش درآمد و این مسئله باعث ایجاد انگیزه در استان‌های مختلف شد. چه زمانی در عمر فدراسیون این شرایطی حاکم بوده است؟

رئیس فدراسیون زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی در پایان درخصوص دیدار با وزیر ورزش و جوانان گفت: در این جلسه پیرامون مسائل و مشکلات این حوزه صحبت کردیم. مواردی هم مطرح شد که موضوع معافیت زورخانه‌ها از پرداخت پول آب و برق در برنامه هفتم یکی از آنها بود و سجادی نیز دستور پیگیری داد. پیرامون احداث یک زورخانه‌ بین‌المللی در مجموعه ورزشی آزادی، افزایش بودجه فدراسیون در سال 1402، توجه بیشتر به کشتی پهلوانی و ... نیز صحبت‌هایی انجام شد.

دیدگاهها