کد خبر : 1866603 | 04 بهمن 1401 ساعت 22:22 | 45.2K بازدید | 23 دیدگاه

قنبرزاده: کارشناسان رسمی اعلام خطر کرده‌اند

خبر غیرمنتظره: طبقه دوم ورزشگاه آزادی تعطیل شد!

نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال اعلام کرد، طبقه دوم استادیوم آزادی ظرفیت پذیرایی از هواداران‌ را ندارد.

خبر غیرمنتظره: طبقه دوم ورزشگاه آزادی تعطیل شد!

به گزارش “ورزش سه” منصور قنبرزاده، نایب رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص ورود تماشاگران به استادیوم‌ها و هم‌چنین وضعیت بغرنج استادیوم آزادی توضیحات مفصلی داد و گفت:‌ از این هفته با شیب مناسبی بازی‌ها را با حضور تماشاگران برگزار خواهیم کرد و از هفته آینده با وضعیت بهتر و توسعه‌ بیشتری این کار انجام خواهد شد. در مورد ظرفیت حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها نیز باید شفاف‌سازی کنم. ظرفیت هر ورزشگاه را متولیان ذی‌ربط در هر استان تعیین می‌کنند. استاندار، شورای تامین، اداره کل ورزش و جوانان، هیئت فوتبال و خود باشگاه‌ها ستاد و تشکیلاتی در استان خود دارند و براساس وضعیت ورزشگاه‌ها و شرایط استان تعیین تکلیف می‌کنند که چه درصدی تماشاگر به ورزشگاه بیاید.

وی در ادامه گفت: در بررسی‌هایی که در دو-سه جلسه تهران داشتیم به این نتیجه رسیدیم که متأسفانه طبقه دوم ورزشگاه آزادی کاملاً از سیستم خارج شده است، زیرا نیاز به مرمت و بازسازی دارد. کارشناسان رسمی دادگستری برای این طبقه احتمال خطر داده‌اند. موضوع را هم به ورزشگاه آزادی و شرکت توسعه اعلام کرده‌اند تا فعلاً از طبقه دوم ورزشگاه آزادی بهره‌برداری نشود.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص وضعیت طبقه اول ورزشگاه آزادی گفت: در این دو-سه روز مکرر پیگیری‌هایی انجام داده‌ایم. بخشی از مناطق طبقه اول نیز طبق نظر تشکیلات مهندسی تأسیسات و مهندسی ایمنی شرکت توسعه ملاحظاتی دارد. بحثی بود تا بازی استقلال و ملوان را رد کرده و در دیدارهای آینده مسابقات را با حضور تماشاگران برگزار کنیم، اما علاقه داشتیم بازگشت تماشاگران از همین بازی شروع شود. با توجه به محدودیت‌های فنی، مهندسی و ایمنی ورزشگاه آزادی برای حفظ جان تماشاگران ظرفیت محدودی را برای این مسابقه در نظر گرفتیم.

قنبرزاده در مورد اینکه چه زمانی می‌تواند از ۱۰۰درصد ظرفیت ورزشگاه آزادی استفاده کرد، گفت: طبق جلساتی که در استانداری برگزار شد مشکلاتی مطرح کردند که پذیرفتیم فدراسیون فوتبال بخشی از این مشکلات را حل کند. البته خودمان هم در تنگنای شدید مالی هستیم. شرکت توسعه و تجهیز به منابع نیاز دارد. وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد بازسازی کامل ورزشگاه آزادی زمان‌بر است. اما هیئت وزیران و حاکمیت باید کمک کند. به هر حال منابع مالی وزارت ورزش هم محدود است. ورزشگاه آزادی ملی است و مردم مطالبه دارند این ورزشگاه که پیشانی ورزشگاه‌های کشور است سریع‌تر به بازسازی و مرمت برسد. باید ورزشگاه آزادی را به عنوان پروژه‌ای اضطراری ببینند. این موضوع نیز مساعدت هیئت وزیر و رئیس جمهور را می‌طلبد.

دیدگاهها