کد خبر : 1867321 | 08 بهمن 1401 ساعت 19:35 | 75.1K بازدید | 27 دیدگاه

مسن‌ترین فوتبالیست جهان لژیونر شد!

کازویوشی میورا، اسطوره فوتبال ژاپن و مسن‌ترین فوتبالیست حرفه‌ای دنیا، قراردادی جدید را این بار در پرتغال منعقد کرد.

مسن‌ترین فوتبالیست جهان لژیونر شد!

به گزارش "ورزش سه" کازویوشی میورا بدون شک یک اسطوره در فوتبال جهان است. او متولد 26 فوریه 1967 است و اندکی پیش از 56سالگی، باسابقه‌ترین فوتبالیست جهان محسوب می‌گردد و به بازی خود در پرتغال ادامه خواهد داد. او پس از 16 سال حضور در یوکوهاما اف سی، در لیگ برتر ژاپن و پس از حضور در سوزوکا پوینت گترز در دسته چهارم، به کار خود در دسته دوم پرتغال ادامه خواهد داد و در آنجا نماینده اولیوایرنسه خواهد بود.

طبق تصاویر منتشرشده توسط مطبوعات محلی، کازویوشی میورا، مهاجم ژاپنی که با 55 سال مسن‌ترین بازیکن جهان محسوب می‌شود، این جمعه وارد پرتغال شد و امروز توسط تیم پرتغالی معارفه خواهد شد و در آنجا بازی خواهد کرد. باشگاهی که عمده سهام آن توسط یک گروه اقتصادی ژاپنی خریداری شده است.

بنابراین، این مهاجم به حرفه طولانی خود ادامه می‌دهد. حرفه‌ای که در اوایل دهه هشتاد آغاز شد، اما نه در زادگاهش ژاپن، بلکه در فوتبال برزیل. میورا قبل از بازگشت به ژاپن برای پوشیدن پیراهن کاوازاکی وردی، کیوتو سانگا، ویسل کوبه و یوکوهاما، نماینده باشگاه‌های مطرحی مانند سانتوس و پالمیراس بود.

1796001

میورا به طور متناوب فوتبال ژاپن را با حضور کوتاه مدت در تیم‌های جنوا، دینامو زاگرب و سیدنی اف‌سی استرالیا ترک کرده است. او 91 بار برای تیم ملی کشورش بازی کرد و 51 گل به ثمر رساند و در سال 1992 قهرمان جام ملت‌های آسیا شد. او هرگز در جام جهانی فوتبال با لباس آبی‌رنگ سامورایی بازی نکرده است، اما در جام جهانی فوتسال در سال 2012 بازی کرده است.

کارنامه او همچنین شامل 4 عنوان لیگ و 4 جام حذفی ژاپن با کاوازاکی وردی (اکنون توکیو وردی)، یک لیگ کرواسی با کرواسی زاگرب (دینامو زاگرب فعلی) و بسیاری از عناوین دیگر است. کازو اکنون به اولیوایرنسه می‌پیوندد؛ تیمی که در حال حاضر جایگاه یازدهم را در دسته دوم پرتغال دارد. سرمربی این تیم، فابیو پریرا، اخیرا در یک کنفرانس مطبوعاتی درباره احتمال جذب میورا اظهار نظر کرده و گفته است که با او مانند یک بازیکن 20ساله رفتار خواهد شد.

کازویوشی میورا رکورد فیفا را به عنوان باسابقه‌ترین بازیکن تاریخ که در یک مسابقه رسمی بازی کرده است، دارد. مهاجمی که به بازی برای اولیوایرنسه در دسته دوم پرتغال ادامه خواهد داد.

دیدگاهها