کد خبر : 1867355 | 08 بهمن 1401 ساعت 23:53 | 3.2K بازدید | 0 دیدگاه

پیروزی مقصودلو در رقابت‌های تاتااستیل

ملی‌پوش شطرنج ایران به دومین پیروزی پیاپی خود مقابل شطرنج‌باز هندی دست یافت.

پیروزی مقصودلو در رقابت‌های تاتااستیل

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، در دور دوازدهم هشتادوپنجمین دوره مسابقات شطرنج تاتااستیل، پرهام مقصودلو، مرد شماره یک شطرنج ایران، در جدول مسترز این مسابقات به مصاف اریگایسی شطرنج‌باز هندی رفت و به پیروزی رسید.

مقصودلو که دارای ریتینگ ۲۷۱۹ است، در حالی در این بازی پیروز شد که حریفش در این دور دارای ریتینگ  ۲۷۲۲ بود. ملی‌پوش شطرنج ایران با این پیروزی شش امتیازی شد و در فاصله یک دور مانده تا پایان این مسابقات، حدود پنج واحد ریتینگ زنده خود را افزایش داد.

مگنوس کارلسن، مرد شماره یک شطرنج جهان، در دور دوازدهم این مسابقات مقابل پراگ ناناندها از هند متوقف شد تا این شطرنج‌باز هفت امتیازی شود. مقصودلو با این پیروزی در رده هشتم این رقابت‌ها قرار گرفت.

همچنین سیدمحمدامین طباطبایی، دیگر ملی‌پوش شطرنج ایران، که با ریتینگ ۲۶۸۶ در جدول چلنجرز این مسابقات حضور دارد، در دوازدهمین بازی خود به مصاف شطرنج‌باز ازبکستانی رفت و به تساوی رسید. این توقف در حالی برای ملی‌پوش ایران به دست آمد که حریف او دارای ریتینگ ۲۶۵۴ بود.

ملی‌پوش شطرنج ایران در این مسابقات عملکرد خوبی را از خود به نمایش نگذاشته و حدود ۱۱ واحد ریتینگ زنده خود را از دست داده است. او در فاصله یک دور مانده تا پایان این مسابقات ۶.۵ امتیازی است.

علیرضا فیروزجا در این مسابقات دست به مهره نشده و غایب بزرگ این رقابت‌ها به شمار می‌آید.

هشتادوپنجمین دوره مسابقات تاتااستیل یک بازی رفت و برگشتی ۱۴ نفره است که از ۱۴ تا ۲۹ ژانویه در هلند برگزار می‌شود. پرهام مقصودلو به جای «دودا» در این مسابقات دست به مهره شده است.

دیدگاه‌ها