کد خبر : 1867700 | 10 بهمن 1401 ساعت 21:35 | 145.3K بازدید | 93 دیدگاه

گزینه‌های داخلی و کی‌روش در قلب رؤسای فدراسیون

نه کوپر و نه خمس، برنامه تاج برای تیم ملی مشخص شد

درحالی‌که گزینه‌های مختلفی از جمله هکتور کوپر و پاکو خمس برای سرمربیگری تیم ملی مطرح شده‌اند اما برنامه رئیس فدراسیون نسبت به شایعات متفاوت است.

نه کوپر و نه خمس، برنامه تاج برای تیم ملی مشخص شد

به گزارش “ورزش سه”، بیشتر از آن‌که رسانه‌های ایرانی و فدراسیون فوتبال به‌دنبال انتشار گزینه‌های سرمربیگری تیم ملی باشند، رسانه‌های خارج از کشور، این کار را انجام می‌دهند. پس از آن‌که خبرگزاری «اعوان مصر» در ابتدای هفته هکتور کوپر آرژانتینی، سرمربی سابق اینترمیلان و‌ تیم‌های ملی مصر، ازبکستان و کنگو را به‌عنوان یکی از گزینه‌های سرمربیگری تیم ملی ایران معرفی کرد، امروز صبح نیز گزینه دیگری دهان به دهان چرخید.

نشریه سرشناس آ.اس اسپانیا از پاکو خمس، سرمربی اسپانیایی تراکتور به‌عنوان گزینه سرمربیگری تیم ملی ایران نام برد. مربی‌ای که بعد از قربان بردیف به‌عنوان سرمربی تراکتور انتخاب شد. حتی چند هفته قبل شایعاتی به وجود آمد که خمس یکی از گزینه‌های مربیگری تیم اسپورتینگ خیخون شده و شاید به کشورش بازگردد؛ اما این اتفاق رخ نداد.

با این حال، مهدی تاج روز گذشته پس از جلسه‌ای که با نمایندگان مجلس شورای اسلامی داشت، مذاکره با هکتور کوپر را قاطعانه تکذیب کرد. با پیگیری‌هایی که از سوی خبرنگار “ورزش سه” انجام گرفت، این قضیه مشخص شد که فدراسیون فوتبال در قبال پاکو خمس نیز هیچ فعالیتی نداشته و آن را هم مثل کوپر تکذیب می‌کنند.

1786718

هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال، معرفی گزینه‌های نهایی برای نشستن روی نیمکت تیم ملی به‌عنوان سرمربی را برعهده مهدی تاج گذاشته‌اند و در انتظار معرفی افراد دارای صلاحیت برای این پست از سوی رئیس فدراسیون هستند. در همین راستا، شاید بتوان با قطعیت گفت کارلوس کی‌روش و گزینه‌های داخلی اولویت بیشتری نسبت به باقی مربیان برای برعهده‌گرفتن سکان هدایت تیم ملی دارند.

اعضای هیئت‌رئیسه پیش از این هم تمایل خود را برای انتخاب سرمربی داخلی نشان داده بودند؛ اما شاید با دلایلی که مهدی تاج دارد و آن حمایتی که از سرمربی پرتغالی می‌کند، نظر افراد هیئت‌رئیسه را تحت‌تاثیر قرار دهد؛ هرچند که کار سختی به نظر می‌آید. به همین دلیل، اگر تکلیف قرارداد کارلوس کی‌ر‌وش با فدراسیون قطر مشخص شود و از حالت گمانه‌زنی درآید، فدراسیون فوتبال ایران نیز با تمرکز بیشتری به‌دنبال انتخاب سرمربی تیم ملی خواهد بود.

جدا از تکذیب قطعی مذاکره با هکتور کوپر توسط رئیس فدراسیون، گزینه‌هایی مثل پاکو خمس نیز از دستور کار خارج هستند. چرا که او درگیر لیگ داخلی و کار با تراکتور است و هم‌چنین مسئولان فدراسیون به‌دنبال گزینه‌ای سرشناس‌تر برای تیم ملی هستند تا آن‌ها را به موفقیت در جام ملت‌های آسیا برساند.

1375066

باید گفت رئیس فدراسیون فوتبال ابتدا به دنبال مشخص شدن وضعیت کارلوس کی‌ر‌وش است و در کنار آن بررسی مربیان ایرانی که صلاحیت نشستن روی نیمکت تیم ملی دارند را انجام می‌دهند. سپس اگر نتیجه قابل قبول و دلخواه حاصل نشد، بررسی سایر گزینه‌ها برای سپردن سکان هدایت تیم ملی، صورت می‌پذیرد.

دیدگاهها