کد خبر : 1867813 | 11 بهمن 1401 ساعت 13:45 | 8K بازدید | 0 دیدگاه

چشم کشتی دوستان به عملکرد ستاره ها در زاگرب

یزدانی از حضور در جام تختی معاف می شود

حسن یزدانی در اولین مسابقه رنکینگ اتحادیه جهانی در زاگرب روی تشک می‌رود تا با قهرمانی در این رقابت‌ها به‌احتمال فراوان از حضور در جام تختی معاف شود.

یزدانی از حضور در جام تختی معاف می شود

به گزارش "ورزش سه"، رقابت‌های رنکینگ کشتی آزاد به میزبانی کرواسی روزهای 12 و 13بهمن‌ماه در شهر زاگرب برگزار می‌شود. تیم ایران با 6کشتی‌گیر در این مسابقات حاضر شده که 4نفر از آنها مدال‌آوران مسابقات جهانی 2022صربستان هستند. طبق چرخه انتخابی تیم ملی تمام این نفرات باید در جام تختی شرکت کنند ولی شنیده می‌شود کادر فنی قصد دارد درصورت قهرمانی حسن یزدانی در کرواسی او را از شرکت در این رقابت‌ها معاف کند.

* مدال آوران ایران در زاگرب
رضا اطری در 61‌کیلوگرم، یونس امامی در 74‌کیلوگرم، حسن‌ یزدانی در 86‌کیلوگرم و امیرحسین زارع در 125‌کیلوگرم ملی‌پوشان ایران در مسابقات جهانی 2022بودند که موفق شدند روی سکو بروند. اطری و یزدانی با شکست در فینال به مدال نقره رسیدند. زارع و امامی هم روی سکوی سوم قرار گرفتند. به جز این 4‌کشتی گیر علی‌سوادکوهی در 79‌کیلوگرم و امیرعلی آذرپیرا در 97‌کیلوگرم هم با نظر کادر فنی راهی کرواسی شدند تا در نخستین مسابقات رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی بگیرند. سوادکوهی و آذرپیرا در جام‌جهانی عضو تیم ملی بودند که کشتی‌های خود را با برد پشت سر گذاشتند. سوادکوهی در جام‌جهانی توانست به طلسم شکست ناپذیری جردن باروز در مقابل ایرانی‌ها پایان دهد و خودش را مسافر زاگرب کند. محمد نخودی دیگر مدال‌آور ایران در مسابقات جهانی بود اما نامش در بین نفرات اعزامی دیده نمی‌شود. نخودی در مسابقات جهانی به مدال نقره رسید و باید گفت تنها مدال‌آور ایران(غیر از طلایی‌ها) است که در کرواسی غایب است. رحمان عموزاد در وزن 65‌کیلوگرم و کامران قاسمپور در 92‌کیلوگرم که در مسابقات جهانی مدال طلا گرفته بودند، از حضور در جام تختی هم معاف هستند.

* یزدانی هم معاف می‌شود؟
یزدانی ستاره حال حاضر کشتی ایران، در مسابقات جهانی صربستان 2022برای بار چهارم در مقابل تیلور شکست خورد. او با شکست در مقابل این کشتی‌گیر آمریکایی به مدال نقره رسید و طبق چرخه انتخابی تیم ملی باید کارش را از جام تختی آغاز کند. براساس چرخه انتخابی تیم ملی فقط طلایی‌های رقابت‌های جهانی از حضور در جام تختی معاف هستند، همانند سال گذشته که یزدانی به پشتوانه طلای مسابقات جهانی2021 نروژ از حضور در مسابقات کشوری و جام تختی معاف بود و با یک تک کشتی در مقابل علیرضا کریمی به دوبنده تیم ملی رسید. حالا شنیده می‌شود کادر فنی در نظر دارد درصورت کسب عنوان نخست در مسابقات کرواسی، یزدانی را از حضور در جام تختی معاف کند! باتوجه به اینکه تیلور به کرواسی نرفته و کشتی نمی‌گیرد، احتمال اول شدن یزدانی در این رقابت‌ها زیاد است و به‌نظر می‌رسد او در جام تختی کشتی نخواهد گرفت و از حالا او را باید در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی دید.

دیدگاه‌ها