کد خبر : 1867856 | 11 بهمن 1401 ساعت 16:45 | 52.4K بازدید | 45 دیدگاه

گزارش؛

شکست یوفا و فیفا، حکم به نفع موسسان سوپرلیگ

سه باشگاه رئال مادرید، بارسلونا و یوونتوس، به عنوان موسسان سوپرلیگ اروپا، بر اساس حکم دادگاه مادرید، از هرگونه جریمه شدن توسط یوفا و فیفا به دور خواهند ماند.

شکست یوفا و فیفا، حکم به نفع موسسان سوپرلیگ

به گزارش "ورزش سه"، پروژه سوپرلیگ اروپا سال گذشته با مدیریت فلورنتینو پرز، رئیس باشگاه رئال مادرید، خوان لاپورتا، رئیس باشگاه بارسلونا، و آندره‌آ آنیلی رئیس وقت باشگاه یوونتوس، کلید خورد. این پروژه بزرگ با هدف درآمدزایی بیشتر باشگاه‌ها در ایام سخت کرونا و جبران خسارت‌های سنگین اقتصادی به باشگاه‌ها شروع به کار کرد ولی خیلی زود شکست خورد. از 12 باشگاه حاضر در این تورنمنت، 9 باشگاه از جمله 6 باشگاه بزرگ انگلیسی کنار رفتند و تنها موسسان باقی ماندند و وارد جنگ قضایی با یوفا شدند.

1796978

درحالی که انتظار می‌رود دادگاه اتحادیه اروپا حکم نهایی خود درباره دعوای یوفا با فیفا با این باشگاه‌ها به خاطر سوپرلیگ را در بهار آینده اعلام کند ولی ماه گذشته منتشر شدن یک نظریه حقوقی اولیه توسط قضات این دادگاه نشان داد که یوفا و فیفا می‌توانند حالا که پروژه سوپرلیگ شکست خورده است باشگاه‌هایی که مطرح کنندگان این ایده بودند را با جریمه مواجه کنند.

1796979

در همین رابطه امروز مارکا و آاس گزارش دادند که کمپانی A22 که توسعه دهنده سوپرلیگ اروپا محسوب می‌شود، در دادگاه تجدید نظر مادرید پیروز شده و به این ترتیب باشگاه‌های رئال مادرید، بارسلونا و یوونتوس به عنوان تیم‌های باقی‌مانده در سوپرلیگ اروپا، با هیچ جریمه‌ای از سوی یوفا و فیفا روبه‌رو نخواهند شد.

1796977

در این حکم، سه قاضی تضمین می‌کنند که فیفا و یوفا نمی‌توانند رفتار ضد رقابتی خود را به گونه‌ای توجیه کنند که گویی تنها حافظان ارزش‌های فوتبال هستند و در واقع هرگونه احتمال پدید آمدن یک رقیب بزرگ برای خود را از بین ببرند.

دیدگاه‌ها