کد خبر : 1868117 | 12 بهمن 1401 ساعت 23:28 | 40.4K بازدید | 9 دیدگاه

تمایل فدراسیون به استخدام مربی داخلی

آخرین اخبار از انتخاب سرمربی جدید تیم ملی

رئیس روابط عمومی فدراسیون فوتبال در خصوص روند انتخاب سرمربی جدید تیم ملی توضیحاتی ارائه کرد.

آخرین اخبار از انتخاب سرمربی جدید تیم ملی

به گزارش “ورزش سه” امیرمهدی علوی رئیس روابط عمومی فدراسیون فوتبال با حضور تلفنی در یکی از برنامه‌های صدا و سیما در مورد اینکه احساس می‌شود فدراسیون فوتبال اقبال بیشتری برای انتخاب سرمربی ایرانی برای هدایت تیم ملی فوتبال ایران دارد، گفت: به صورت کلی نگاه فدراسیون فوتبال، اعضای هیئت رئیسه، تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان فوتبال به ظرفیت‌های فوتبال کشور مثبت است. امیدوارم با چنین نگرشی روندی فراهم شود تا از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم. در فوتبال ایران چهره‌های نامدار جوانی مثل وحید هاشمیان که به صورت کلی یک سرمایه بزرگ برای فوتبال کشور است، داریم. در ادامه مهدی رحمتی‌ها، جواد نکونام‌ها، علیرضا منصوریان‌ها که چهره‌های باتجربه‌ای هستند می‌بینیم و نفراتی مثل محمد ربیعی‌ها هم تازه آمده‌اند. این اتفاق بسیار خوب است.

وی در ادامه گفت: در هر دو حوزه مربی داخلی یا خارجی موافقان و منتقدانی وجود دارد. ممکن است مربی خارجی نکات مثبتی داشته باشد یا منفی. طبیعی است. روی مربی داخلی هم همین نگاه وجود دارد. اما یکی از مباحث بسیار حائز اهمیت در خصوص موضوع مربی خارجی بحث انتقال مباحث مالی است. در گذشته دیده‌ایم فدراسیون فوتبال اندوخته‌ای داشته که نتوانسته آن را به حساب مربی خارجی منتقل کند و مشکلاتی به وجود آمده است. تیم‌های باشگاهی نیز همین حالت را دارند.

ویدئو: 271420

مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال ادامه داد: در مورد رقم مربیان مسائلی گفته می‌شود. همین کارلوس کی‌روش، اگر به هر تیمی برود، مشخص می‌شود چقدر دریافتی داشته است و در ایران چه شرایطی تجربه کرده. علی کفاشیان همیشه به جمله‌ای اشاره داشت که از آن الهام می‌گیرم. او می‌گفت به صورت کلی سرمربی تیم ملی بزرگسالان هر کشوری باید فردی باشد که افکار عمومی و مردم او را بخواهند. چگونه یک مربی فنی مقبول در سطح جامعه می‌تواند مراحل رشد را طی کند و دارای جایگاه شود و در دل مردم جای بگیرد. قطعا در این حالت بین بازیکنان هم اتفاق خوبی خواهد افتاد. 

علوی در خصوص اینکه آیا در جلسه ۲۳ بهمن اعضای هیئت رئیسه در خصوص انتخاب مربی بحث خواهد شد، گفت: این جلسه را در روز ۲۳ بهمن و سالروز فاجعه تلخ شهدای چوار خواهیم داشت. با توجه به برنامه‌ریزی‌های حوزه مسئولیت‌های اجتماعی فدراسیون جلسه در آن شهر برگزار می‌شود و حتماً بحث در مورد سرمربی تیم ملی یکی از مواردی است که در این جلسه و جلسات آتی در مورد آن صحبت می‌کنیم.

دیدگاهها