کد خبر : 1868220 | 13 بهمن 1401 ساعت 16:50 | 124.4K بازدید | 25 دیدگاه

پرونده جدایی جدید هم بسته شد

لیست سیاه پپ، آنها تحمل گواردیولا را ندارند

ژوائو کانسلو آخرین فوتبالیستی است که نتوانست کار با پپ گواردیولا را تحمل کند و جدا شد. قبل از او ستاره های بزرگ دیگری هم قید کار با مربی اسپانیایی را زده‌اند.

لیست سیاه پپ، آنها تحمل گواردیولا را ندارند

به گزارش "ورزش سه"، ژوائو کانسلو دیگر بازیکن بایرن مونیخ است و با قراردادی قرضی و بند خرید دائمی 70 میلیون پوندی به باشگاه مونیخی پیوست. کانسلو پس از جدایی از منچسترسیتی گفت که دلیل این انتقال، مشکلاتش با پپ گواردیولا نبود ولی تقریبا همه می دانند که او با مربی اسپانیایی اختلافاتی اساسی داشت. جک کاگان، خبرنگار روزنامه دیلی‌میل، می‌گوید از منابع درون باشگاه دریافته که منچسترسیتی این مدافع پرتغالی را به اخلال در روند تیم متهم کرده و خواهان جدایی او شده است.

1797543

کانسلو اولین بازیکنی نیست که با پپ به مشکل برخورد می کند و در این فهرست با نام های بزرگی مواجه می شویم.

1797544

دکو و رونالدینیو

گواردیولا در تابستان 2008 هدایت بارسلونا را برعهده گرفت و بلافاصله نیز رونالدینیو و دکو از بارسا جدا شدند. دو بازیکن اصلی و ارزشمند بارسای فرانک رایکارد، جایی در ایده های گواردیولا نداشتند. البته رونالدینیو سال ها بعد فاش کرد که پپ با جدایی اش مخالف بود و خودش ترجیح داد راهی میلان شود ولی دکو همواره گفته است که پپ پس از قبول هدایت بارسا نسبت به او اعلام عدم نیاز کرد. دکو چند بار گفته است که پپ چیزی به فوتبال اضافه نکرده و ژوزه مورینیو بهترین مربی تاریخ فوتبال است.

1396636

ساموئل اتوئو

سامی اتوئو نیز شرایطی مشابه دکو و رونالدینیو داشت ولی به دلیل شخصیت قدرتمندش تصمیم به ماندن گرفت. او در فصل 09-2008 در 36 بازی برای بارسا 30 گل زد و یکی از ارکان قهرمانی تیم در لالیگا و لیگ قهرمانان بود ولی در نهایت در تابستان 2009 به اینتر رفت و زلاتان به جای او راهی بارسا شد. اتوئو فقط یک سال توانست پپ را تحمل کند.

1730870

زلاتان ابراهیموویچ

ستاره سوئدی رویای بازی برای بارسا را داشت ولی تنها یک سال توانست زیر نظر گواردیولا کار کند و در تابستان 2010 راهی میلان شد. زلاتان همواره گفته است که پپ رویای او برای حضوری طولانی مدت در بارسلونا را خراب کرد.

1702034

یحیی توره

هافبک ساحل عاجی در دو دوره زیر نظر پپ کار کرد. یک بار در بارسلونا که به جدایی او در سال 2010 ختم شد یک بار هم در سیتی که پس از دو فصل به جدایی توره از سیتی انجامید. توره در یکی از مصاحبه هایش اتهام سنگینی به پپ زد و گفت که او نژادپرست است. هرچند مدتی بعد او این حرف خود را پس گرفت.

1796702

کانسلو

کانسلو در سال 2019 از یوونتوس به سیتی پیوست و از همان ابتدا با پپ گواردیولا مشکل داشت. مدافع پرتغالی در یکی از مصاحبه هایش گفته بود که در شروع کار نتوانست خودش را با ایده های پپ وفق بدهد چون در یوونتوس با سبکی کاملا متفاوت بازی می کرد. ماه ها طول کشید تا کانسلو بتواند در سیتی بدرخشد. گواردیولا نیز در مورد ستاره پرتغالی اعتراف کرده بود که با یکدیگر مشکلات زیادی داشتند و در بخشی از این مشکلات هم خودش مقصر بود. پس از دو فصل درخشان اخیر، کانسلو دیگر بازیکن سیتی نیست و با وجود جدایی قرضی، از هواداران باشگاه خداحافظی کرده است.

دیدگاهها