کد خبر : 1868223 | 13 بهمن 1401 ساعت 19:00 | 180.3K بازدید | 99 دیدگاه

ساپینتو فاصله‌اش با صدر را به سه امتیاز رساند

مس2 - استقلال 3: امیدهای قهرمانی زنده شد

تیم فوتبال استقلال در دیداری پراهمیت که در دقایق پایانی به جنجال کشیده شد، سه امتیاز ارزشمند را بار دیگر با زحمت از کرمان به تهران آورد.

مس2 - استقلال 3: امیدهای قهرمانی زنده شد

به گزارش "ورزش‌سه"، دو تیم مس کرمان و استقلال تهران با وضعیت متفاوتی به این مسابقه رسیده بودند. استقلال می‌خواست فاصله با صدر جدول را سه امتیازی کند و در سوی دیگر شاگردان حسین‌خانی به دنبال کسب سه امتیاز مسابقه بودند تا خودشان را بیشتر از پیش از انتهای جدول جدا کنند. نیمه اول این مسابقه با اشتباهات متعددی از سوی بازیکنان دو تیم همراه شد و نتیجه آن گل معین عباسیان در دقیقه 9 روی اشتباه رضایی و چند دقیقه بعد گل اول استقلال روی اشتباه میلاد خدایی مدافع مس بود که البته با نقش آفرینی مهری و قایدی رقم خورد.
در نیمه دوم اما جریان مسابقه دچار تغییر شد و اینبار برخلاف نیمه اول این استقلالی‌ها بودند که کار را بهتر آغاز کردند و سرانجام در دقیقه 70 ابتدا با حرکت انفرادی تماشایی رضاوند و ضربه نهایی جعفر سلمانی به گل رسیدند و سه دقیقه بعد هم پاس سیلوا برای قایدی در محوطه جریمه مس بود که با شوت زیبای مهاجم بوشهری استقلال گل سوم بازی را برای شاگردان ساپینتو ساخت.
بازی با همین نتیجه رو به پایان بود که حمله یکی از اعضای کادر فنی مس به ساپینتو جریان مسابقه را در دقیقه 90 تغییر داد و پس از چند دقیقه جنجالی که با اخراج ساپینتو همراه شد، این مسی‌ها بودند که در دقیقه 7+90 با ضربه تماشایی عارف رستمی یکی از تعویضی‌های حسین‌خانی اختلاف را به حداقل رساندند. مس برای زدن گل سوم هم در این مسابقه جنجالی تلاش کرد ولی درنهایت سوت پایان مسابقه به صدا درآمد و استقلال با سه امتیاز ارزشمندی که از این مسابقه گرفت، فاصله خود را با پرسپولیس و سپاهان به سه امتیاز کاهش داد. در سوی دیگر مس کرمان با وجود نمایش خوبی که در مجموع ارائه کرد، 14 امتیازی باقی ماند تا نبردش با دو تیم نفتی برای فاصله گرفتن از قعر همچنان ادامه داشته باشد.

ویدئو: 271492

پنج‌شنبه ۷ بهمن
مس کرمان - استقلال - ساعت ۱۷ - ورزشگاه باهنر کرمان
داوران: یاسر همرنگ - محمدرضا منصوری - حمید نادری - سید حسین حسینی

1797564

ترکیب مس کرمان 
آرمان شهدادنژاد، میلاد خدایی اصل، علی تهامی، محمد ستاری، معین عباسیان(88-عباس زراعت)، احمد نصیری(74-امیرحسین عسگری)، جورج برایم کنده نوگیرا، علیرضا قادری(46-سامانتورانیان)، رنان کوک تونگیک، محمد قاسمی‌نژاد(46-عارف رستمی)و محمد امین کاظمیان(74-امیرحسین عسگری)
سرمربی: فرزاد حسین‌خانی

1797563

ترکیب استقلال 
علیرضا رضایی، عارف غلامی، رافائل سیلوا، کوین یامگا، جعفر سلمانی(74-ابوالفضل جلالی)، آرش رضاوند(81-محمدحسین زواری)، سعید مهری، روزبه چشمی، مهدی قایدی(81-رضا میرزایی)، محمد محبی(60-پیمان بابایی) و ارسلان مطهری(74-آرمان رمضانی)
سرمربی: ریکاردو ساپینتو

1797562

🟨 اخطار:

استقلال: عارف غلامی(40) سعید مهری(53)

مس: محمد قاسمی‌نژاد(42)

⚽️ شرح گل:

مس کرمان ( 1-0): در دقیقه 10 یک توپ مستقیم چسبیده به محوطه جریمه استقلال در حال فرود به زمین بود که خروج اشتباه علیرضا رضایی سبب شد توپ به بدن معین عباسیان بخورد و سپس جلوی پای او بیفتد تا با یک بغل پای آسان دروازه استقلال باز شود.

ویدئو: 271482

استقلال (۱-۱):در دقیقه ۱۹ فرار تماشایی مهدی قائدی از تکل بلند مدافع مس او را در موقعیت خوبی در محوطه جریمه مس کرمان قرار داد و در حالیکه قصد داشت محمد محبی را در تیر دو صاحب موقعیت کند, اشتباه مدافع و گلر کرمانی‌ها باعث رقم خوردن گل تساوی در ورزشگاه باهنر کرمان شد و پاس قایدی پس از برخورد به پای میلاد خدایی مدافع مس وارد دروازه شد.

ویدئو: 271483

استقلال (۲-۱): استقلال که در نیمه دوم عملکرد بهتری از میزبان خود داشت٫ سرانجام در دقیقه ۷۰ روی کار انفرادی تماشایی رضاوند و پاسی که این هافبک برای جعفر سلمانی مهیا کرد با گل رسید. سلمانی پس از کنترل توپ با پای چپ توپ را به زیر طاق دروازه مس زد.

ویدئو: 271488

استقلال (3-1): ارسال بلند سیلوا برای قایدی با حرکت تکنیکی این بازیکن و شوت زیبایی که از زاویه نه چندان مناسب زد، گل سوم بازی را به نام استقلال ثبت کرد.

ویدئو: 271489

مس کرمان (3-2): در دقیقه 7+90 ضربه ایستگاهی تماشایی عارف رستمی چسبیده به محوطه جریمه زده شد و با وجود دایو بلند رضایی گل دوم نارنجی پوشان کرمانی به ثمر رسید.

ویدئو: 271493

⏱️لحظات حساس:

دقیقه ۴۵: چرخش عباسیان و ضربه او به دروازه از داخل محوطه جریمه می‌رفت گل دوم مس را در شلوغی جلوی دروازه استقلال ثبت کند.

دقیقه ۱+۴۵: ارسال قایدی برای محبی و ضربه سر این بازیکن فرصت بسیار خوبی برای گل دوم استقلال ساخت که ضربه مهاجم بوشهری از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 61: ارسال مهدی قایدی با واکنش شهدادنژاد به کرنر رفت. روی همین کرنر استقلالی‌ها یک موقعیت نصفه و نیمه ایجاد کردند تا همچنان تیم برتر میدان در نیمه دوم باشند.

📝 شرح بازی:
مس کرمان این بازی را در حضور هوادارنش در هوای بارانی ورزشگاه باهنر بهتر آغاز کرد و توانست خیلی زود روی اشتباه رضایی گلر استقلال با ضربه معین عباسیان به گل برسد. پس از این گل که در دقیقه 10 به ثمر رسید، استقلال کمی به خودش آمد و حملاتی را ترتیب داد تا گل دوم مسابقه را شاهد باشیم. این گل هم مانند گل اول روی اشتباه مدافعین و دروازه‌بان به ثمر رسید. در ادامه استقلال کمی جلوتر آمد ولی در مجموع عملکرد شاگردان حسین‌خانی طی نیمه اول بهتر از آبی پوشان تهرانی بود.
با شروع نیمه دوم و با وجود تعویض های مس کرمان این استقلال بود که کار را بهتر آغاز کرد و رفته رفته بر بازی مسلط شد. آنها طی دقایق 70 تا 75 موفق به ثبت دو گل شدند تا نتیجه عملکرد بهترشان را بگیرند. 15 دقیقه پایانی مس برای جبران نتیجه تلاش می‌کرد ولی نمی‌توانست موقعیت آنچنانی‌ای ایجاد کند تا اینکه در دقیقه 90 و پس از اخراج ساپینتو شرایط کمی تغییر کرد و مسی‌ها روی حملات احساسی خود در ثانیه‌های پایانی به گل دوم روی یک ضربه ایستگاهی چسبیده به محوطه جریمه دست یافتند  ولی دیگر زمانی برای زدن گل سوم و کسب حداقل یک امتیاز نمانده بود.

1797561

🥇 بهترین بازیکن:
مهدی قایدی علاوه بر اینکه تاثیری مستقیم روی گل اول بازی داشت، گل سوم را هم خودش به زیبایی به ثمر رساند. قایدی در سایر دقایق مسابقه هم بسیار آماده نشان داد تا تردیدی درباره انتخابش به عنوان بهترین بازیکن زمین باقی نماند.

📌اتفاق ویژه: 
در حالی که استقلال در آستانه کسب سه امتیاز تقریبا آسان با بازی خوبی که در نیمه دوم ارائه می کرد، قرار گرفته بود، به یکباره درگیری مربی اسپانیایی مس با ساپینتو بازی را به جنجال کشید تا به نوعی خاطرات استقلالی‌ها در مصاف با گل‌گهر بار دیگر تکرار شود. اینبار هم ساپینتو اخراج شد و بررسی دلایل این حواشی یکی از سوژه های داغ روزهای آینده و احتمالا دلیل تشکیل جلسه کمیته انضباطی خواهد شد.

🔴حاشیه:

*معین عباسیان به همراه رنان کوک اولین بازی خود را برای مس انجام می‌دهند و عباسیان موفق شد خیلی زود در اولین حضور ثابت برای تیم جدیدش گلزنی کند. این بازیکن پیش‌تر دقایقی مقابل پیکان بازی کرده بود.

*اشتباه علیرضا رضایی روی گل اول مس کرمان محرز بود و حالا بیش از گذشته هواداران استقلال قدر حسینی را خواهند دانست. سنگربانی که از هفته آینده می‌تواند به ترکیب استقلال بازگردد.

*اعتراض ریکاردو  ساپینتو سرمربی پرتغالی استقلال بار دیگر کار دست او داد و داور مسابقه را با کارت زرد جریمه کرد.

*هواداران کرمانی پس از هفته‌ها بار دیگر شانس حمایت از تیم‌شان در یک دیدار خانگی را پیدا کرده‌اند و در مصاف با استقلال حضور پرشوری در ورزشگاه باهنر دارند.

*عارف غلامی پس از چند هفته مصدومیت بار دیگر در ترکیب استقلال قرار گرفته است.

*سعید مهری که در مقابل ملوان نمایش خیره کننده ارائه داده بود در مصاف با مس کرمان هم موفق شد با پاس بسیار خوبی که به قایدی داد بار دیگر برای تیمش موقعیت گل بسازد.

*در دقیقه 42 بازیکنان استقلال روی ارسالی که داشتند و توپ به دست مدافع خارجی مس برخورد کرد اعتقاد به خطای پنالتی داشتند.

*دقیقه 57 فرزاد حسین خانی سرمربی تیم فوتبال مس کرمان هم پس از اعتراض به تصمیم داور مسابقه مانند ساپینتو با کارت زرد جریمه شد.

1797565

*پخش تصاویر زنده تلویزیونی حول و حوش دقیقه 60 با نقش فنی برای دقایقی متوقف شد. در نیمه اول هم یکبار این اتفاق رخ داد.

*در دقایق پایانی مسابقه حمله یکی از نیمکت نشینان مس کرمان به ساپینتو که در حال صحبت با داور بود، سبب شد تا پس از چند دقیقه درگیری سرمربی پرتغالی استقلال کارت زرد دوم را بگیرد و این مربی هم به شیوه خود به تحریک هواداران استقلالی و همینطور حاضرین در استادیوم برای اعتراض به این تصمیم پرداخت. در این بین چند عضو کادر فنی دو تیم نیز کارت زرد گرفتند ولی این ساپینتو بود که قربانی اتفاقات شد و بار دیگر در کرمان اخراج شد.

ویدئو: 271490

*پس از گل دوم مس بار دیگر اعتراضات از سوی نیمکت مس ادامه پیدا کرد و اینبار داور مسابقه یکی از دستیاران حسین‌خانی را با کارت قرمز مستقیم جریمه کرد.

*روزبه چشمی پس از سوت پایان مسابقه با عصبانیت و در حالی که جلوی دهان خود را برای جلوگیری از لبخوانی گرفته بود، نسبت به اتفاقات این مسابقه معترض شد و سپس با همراهی سایر اعضای استقلال به سمت رختکن هدایت شد.

دیدگاهها