کد خبر : 1868449 | 15 بهمن 1401 ساعت 13:48 | 3.1K بازدید | 0 دیدگاه

تور جهانی تنیس، زوج ایران و مجارستان قهرمان شدند

عنوان قهرمانی رقابت‌های تور جهانی تنیس به زوج ایران و مجارستان رسید.

تور جهانی تنیس، زوج ایران و مجارستان قهرمان شدند

به گزارش "ورزش سه"، هفته دوم رقابت‌های تور جهانی سطح ۴ تنیس که به میزبانی کشورمان و در جزیره کیش در حال برگزاری است با معرفی تیم‌های قهرمان و نفرات راه یافته به فینال انفرادی ادامه یافت.

در پنجمین روز جدول اصلی مسابقات، تیم‌های راه یافته به فینال برای کسب عناوین قهرمانی به مصاف هم رفتند که در فینال پسران، زوج امیر علی‌قوام از ایران و لورانت گیروی از مجارستان با نتیجه (۰-۶ و ۴-۶) مقابل تیم انس کوچو و تونا از ترکیه به پیروزی رسیدند تا بر سکوی نخست این دوره از رقابت‌ها تکیه بزنند. در بخش دختران نیز تیم آنا کارتسوا و یوا کروستالوا از روسیه با نتیجه (۱-۶ و ۴-۶) از سد زوج نیسان جان از ترکیه و درسا چراغی از ایران عبور کرد تا تکلیف تیم‌های برتر نیز مشخص شود.

1798158

در بخش انفرادی تور جهانی تنیس، احمت آتابای از ترکیه با نتیجه (۲-۶ و ۲-۶) مغلوب خایبایوف از ازبکستان شد و گیوری لورانت از مجارستان با نتیجه (۳-۶ و ۰-۶)، تونا از ترکیه را از پیش رو برداشت تا فینال این بخش بین نمایندگان ترکیه و مجارستان برگزار شود. با این نتیجه احمت آتابای و انس کوچو از ترکیه مشترکا سوم شدند. در بخش دختران نیز، نیسان جان از ترکیه پس از انصراف حریف خود به فینال صعود کرد و در دومین دیدار آنا کارتسوا از روسیه با نتیجه (۲-۶ و ۳-۶ ) ایماک بوداک از ترکیه را برد. به این ترتیب زینب اربکان و ایماک بوداک از ترکیه مشترکا سوم شدند تا تکلیف تنیسور قهرمان امروز مشخص شود.

هفته دوم این مسابقات از ۸ بهمن ماه با حضور بازیکنانی از کشورهای ایران، ازبکستان، مجارستان، لهستان، روسیه، ترکیه و هند به میزبانی کشورمان و در جزیره کیش آغاز و امروز با انجام فینال‌های انفرادی به پایان می‌رسد.

سرداوری این‌ دوره از رقابت‌ها بر عهده محمد حسن لاچینانی سرداور نشان سفید کشورمان است و مهران قدسی به عنوان مدیر مسابقات حضور دارد.

دیدگاهها