کد خبر : 1868576 | 15 بهمن 1401 ساعت 23:51 | 14K بازدید | 13 دیدگاه

ماه دسامبر می‌خواستم این جا را ترک کنم

مورینیو: بعضی‌ها در استادیوم فوتبال را نمی‌فهمند

سرمربی تیم رم بعد از پیروزی تیمش مقابل امپولی تاکید کرد که بعضی‌ها که از او انتقاد می‌کنند، درک کاملی از شرایط فوتبالی ندارند.

مورینیو: بعضی‌ها در استادیوم فوتبال را نمی‌فهمند

به گزارش "ورزش سه"، آ.اس.رم بعد از پشت سر گذاشتن هفته سختی که با شکست مقابل ناپولی (سری آ) و کرمونزه (جام حذفی) همراه همراه بود، امشب موفق شد امپولی را با دو گل شکست داده و موقتاً به رده سوم جدول رده‌بندی صعود کند.

ژوزه مورینیو با تاکید بر اینکه تیمش برد مهمی داشته، گفت: "من از این برد بسیار خوشحالم؛ چراکه ما با وجود محدودیت‌هایی که داشتیم آن را کسب کردیم. مقابل تیم سختکوشی به پیروزی دست یافتیم، این را به پائولو زانتی هم گفتم. امپولی در حال حاضر شرایط خوبی دارد و از نظر من پیروزی مقابل این تیم، یک پیروزی مهم بود. قبل از بازی، به تیم گفتم که باید با در دست داشتن یک کوله‌پشتی پر از غم و ناامیدی راه بروند. اما نمی‌توانیم منتظر باشیم تا شخص دیگری به ما کمک کند، زیرا این فقط خودمان هستیم که می‌توانیم به خودمان کمک کنیم."

او در مورد گلزنی تامی آبراهام در این دیدار گفت: "طی دوره کوتاه از این فصل تردیدهایی در مورد آبراهام داشتم؛ این تردید نه در مورد کیفیت بلکه خود او بود؛ این بازیکن برهه‌ای سخت را پشت سر گذاشت. او حالا اگر هم گلی به ثمر نرساند، باز هم سهم مهمی در موفقیت‌های تیم ایفا می‌کند. او در نیمه دوم همه وظایف خود را عالی انجام داد؛ توپ را جلو نگه داشت، به دفاع کمک کرد، تعامل بسیار خوبی با پائولو داشت و به‌طور کلی عملکرد مثبتی به جای گذاشت."

سرمربی رم در ادامه افزود: "ما در نیم ساعت اول مقتدرانه ظاهر شدیم و دو گل زدیم. بعد از آن شدت حملات ما کم شد. این خواسته من نبود بلکه به صورت طبیعی در جریان بازی رخ داد."

1798401

او در پاسخ به این سوال که چرا فقط سی ثانیه به بلوتی فرصت بازی داد گفت: "خب 30 ثانیه بهتر از صفر ثانیه است! می‌دانم بازیکنان نمی‌خواهند فقط 30 ثانیه بازی کنند، اما من هم می‌خواهم برنده باشم و این می‌تواند به ما در کسب بُرد کمک کند. اگر به‌صورت همزمان از بلوتی و آبراهام استفاده کنیم، دچار مشکل می‌شویم."

سرمربی رم در مورد شرایط عجیب زانیولو که بعد از درخواست‌های مکرر برای جدایی و مشکلاتی که با مورینیو پیدا کرد و درنهایت نتوانست رم را ترک کند تاکید کرد: "مشکل زانیولو، مشکل باشگاه است و من مجبور نیستم در این مورد کاری انجام دهم یا توضیحی بدهم. او باید مشکل خود را با باشگاه حل کند نه من. در مورد اسمالینگ هم من نمی‌توانم کاری برای راضی کردن او انجام دهم."

او در رابطه با انتقاداتی که بابت شکست از کرمونزه و حذف از کوپا ایتالیا می‌شود گفت: "فکر می‌کنم آدم‌هایی در ورزشگاه حضور دارند که فوتبال -شرایط فوتبال - را نمی‌فهند. در رسانه ها هم کسانی داریم که باید سعی کنند فوتبال را درک کنند. این یک واقعیت است که اگر این تیم مقابل کرمونزه بازی می‌کرد ما در نیمه‌نهایی کوپا ایتالیا بودیم. ما بهترین کاری را که می‌توانیم انجام می‌دهیم و سخت تلاش می‌کنیم."

مورینیو همچنین در پایان صحبت‌های خود درخصوص اینکه در آستانه جدایی از رم قرار داشته، گفت: "می‌توانستم در ماه دسامبر، رم را ترک کنم ولی نرفتم. این زندگی من است و هر روز یک بازی جدید وجود دارد. گاهی ممکن است این گونه به‌نظر برسد که ما در حال مبارزه‌ایم، اما در کنار هم بسیار قوی‌تر خواهیم بود."

دیدگاه‌ها