کد خبر : 1868740 | 16 بهمن 1401 ساعت 19:25 | 981 بازدید | 0 دیدگاه

جوایز دلاری به ایران نرسید

قهرمانی اندونزی و فیلیپین در بدمینتون جام فجر

مسابقات بدمینتون جام فجر با قهرمانی اندونزی در بخش انفرادی مردان به پایان رسید.

قهرمانی اندونزی و فیلیپین در بدمینتون جام فجر

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از فارس، سی‌ویکمین دوره مسابقات بدمینتون جام فجر که از ۱۱ بهمن در سالن افراسیابی مجموعه ورزشی شهید شیرودی تهران آغاز شده بود امروز با برگزاری فینال انفرادی و دونفره مردان به پایان رسید. 

در فینال انفرادی مردان جاستین هو از مالزی با رنک ۱۶۹ مقابل بلاوا از اندونزی با رنک ۱۲۶ رقابت کرد و در پایان بلاوا شبدا پرکاتا ۲ بر یک پیروز شد و عنوان قهرمانی را کسب کرد. جایزه قهرمان ۱۳۰۰ دلار و نایب قهرمان ۶۵۰ دلار است. 

سیاهپوترا اندونزی و آلوی فرحان اندونزی در رده سوم‌ مشترک ایستادند و هر کدام ۳۰۰ دلار جایزه گرفتند.
در بخش دونفره مردان نیز ورزشکاران فیلیپین ۲ بر صفر مقابل ورزشکاران اندونزی پیروز شدند و قهرمان شدند. جایزه قهرمان این بخش ۱۲هزار دلار بود. 

تگس هتومو و دیوید ویجایا از اندونزی و به‌چون منگ و گوبون ژی از مالزی نیز سوم‌ مشترک شدند و ۳۰۰ دلار جایزه گرفتند.

در جدول اصلی مردان بازیکنان ایرانی به جز سالار بیات که با شکست ورزشکار هندی به راند دوم رسید سایر ورزشکاران ایرانی در راند اول متوقف شدند. البته سالار بیات هم در راند دوم متوقف شد.

در بخش دو نفره مردان ۱۳ تیم از ایران حضور داشتند که ۷ تیم در دور اول با شکست مقابل حریفانشان متوقف شدند. سایر تیم‌های ایرانی نیز در دور دوم با شکست مقابل حریفان از دور مسابقات کنار رفتند.

در بخش زنان نیز تانیا همانت هندی و تسنیم میر در بخش انفرادی زنان قهرمان شدند. مقام مشترک نیز به ورزشکار هند و اندونزی رسید. تیم دونفره اندونزی قهرمان و تیم دونفره مالزی نایب قهرمان شدند.

در این مسابقات ۱۲۴ بازیکن مرد که ۹۶ نفر آنها خارجی و ۹۵ بازیکنان زن که ۶۷ نفر آنها خارجی هستند حضور داشتند. بازیکنان خارجی از کشورهای کانادا، هند، پرتغال، چین، اردن، چین تایپه، پرو، مالت، بلغارستان، مالزی، فیلیپین، ترکیه، نپال، اندونزی، ویتنام، برزیل،سریلانکا، دانمارک، لهستان، قزاقستان، ایران، عراق، هلند، سنگاپور، تیمور شرقی، اسلواکی بودند.

* نتایج مرحله نهایی جدول اصلی انفرادی مردان: 

جاستین هو مالزی صفر - بلاوا اندونزی ۲

سیاهپوترا اندونزی و آلوی فرحان اندونزی در رده سوم‌مشترک ایستادند و هر کدام ۳۰۰ دلار جایزه گرفتند. 

* نتایج مرحله نهایی جدول اصلی دونفره مردان:

ریموند ایندریا و دانیال ماروینو از اندونزی - صفر کریستین برناندو و الوین مرادا از فیلیپین ۲

 

دیدگاهها