کد خبر : 1868744 | 16 بهمن 1401 ساعت 19:41 | 45K بازدید | 24 دیدگاه

من استقلالی هستم اما یحیی را دوست دارم

بیگی: استقلال نیازی به کاوه رضایی ندارد

بیگی، پیشکسوت استقلال، معتقد است ساپینتو باید در رفتارهایش تجدید نظر داشته باشد.

بیگی: استقلال نیازی به کاوه رضایی ندارد

به گزارش "ورزش سه"، سعید بیگی، پیشکسوت استقلال صحبت در خصوص این تیم را با ساپینتو شروع کرد و گفت: من تنها موردی که از استقلال می‌بینم یک بحث مدیریتی است و چیزی که به چشمم می‌آید رفتارهای آقای ساپینتو است. ساپینتو الان باتوجه به شرایط دوست دارد تیمش نتیجه بگیرد، اما باید درک کند که این شرایط ماندگار نیست. چون ما مربی‌هایی داشتیم که شلوغ می‌کردند و نتیجه می‌گرفتند اما ماندگار نبود. استقلال الان به خاطر اسمش نتیجه می‌گیرد و رفتارهای ساپینتو یکی از مشکلاتی است که الان استقلال نتوانسته امتیازات بیشتری جمع کند.

او در مورد ساپینتو افزود: من باید حرکاتی کنم که روی من حساس شوند و طبیعتا این حرکات را ساپینتو انجام داده است و جو عمومی فوتبال روی او حساس است. همه تیم‌ها این حربه را دارند که روی مغز ساپینتو راه بروند. مقصر خود آقای ساپینتو با توجه به رفتارهایش بوده هرچند برای نتیجه گرفتن استقلال باشد.

بیگی راجع به بحث‌های پیش‌آمده حول کاوه رضایی گفت: ما اگر بخواهیم به کاوه رضایی برسیم باید بحث مهدی قایدی را شروع کنیم. چون من شنیدم که مهدی قایدی را ۱.۸ میلیون دلار به شباب الاهلی فروخته‌اند و ۱.۲ میلیون دلار او را قرضی گرفته‌اند. این یکی از فجایع فوتبال است و کاوه رضایی هم همین‌طور است. باید ببینیم مدیران آن موقع از رضایی دنبال چه بودند؛ آیا می‌خواستند دوباره او را ترانسفر کنند یا صرفا از او استفاده کنند. این مثل همان حرف مدیرعامل وقت است که می‌گفت سالی ۵۰۰میلیارد درآمد دارم! ۵۰۰میلیارد در فوتبال ما چطور امکان‌پذیر است؟

او ادامه داد: به نظرم الان استقلال مهاجمی نیاز ندارد. ساپینتو اول ارسلان را بیرون گذاشت و بعد به این نتیجه رسید هرچند کمتر گل بزند از لحاظ پرس کردن بیشتر کمک می‌کند. الان باتوجه به نفرات خط جلو، استقلال نیازی به کاوه رضایی و مهاجم خارجی ندارد. استقلال در خط جلو از همه تکمیل‌تر است و می‌دانم که می‌تواند نتایج بهتری بگیرد.

او در مورد نقل و انتقالات آبی‌ها افزود: الان جنس استقلال جور است و اول فصل نفراتی را جذب کردند که به درد هر مربی‌ای می‌خورد. مطمئن باشید اگر استقلال شرایطش را داشت بازیکن جذب می‌کرد اما فکر می‌کنم خودشان نتوانستند.

او ادامه داد: پارسال مردم کمک کردند و این اتفاق برای استقلال افتاد و مردم سهام خریدند. تنها کسی که می‌تواند کمک کند مردم هستند؛ اما باید در قبالش گارانتی داشته باشند. نه بانک نه دولت نمی‌توانند کمک کنند، چون استقلال تمام بلیت‌هایش را سوزانده است.

بیگی در مورد پیش‌بینی‌اش از این فصل گفت: امسال باید واقع‌بین باشیم؛ سپاهان از لحاظ امکانات و مدیریت در اولویت قهرمانی است. پرسپولیس همان مشکلات استقلال را دارد. سپاهان خوشبختانه می‌تواند فوتبال را تکان دهد و قابل‌مقایسه نیستند. کسی به عنوان مالک و مدیر نمی‌تواند به استقلال کمک کند.

او در پایان گفت: ما با اینکه استقلالی هستیم اما از یحیی خوشمان می‌آید. چون او می‌داند کجا چه صحبتی کند. از ساپینتو خواهش می‌کنم به یحیی نگاه کند و کنار فوتبال بتواند کارهای یحیی گل‌محمدی را انجام دهد.

دیدگاهها