کد خبر : 1868871 | 17 بهمن 1401 ساعت 15:23 | 58.5K بازدید | 10 دیدگاه

تیتر یک روزنامه‌های پرتغال در تسخیر ستاره ایرانی

طارمی درون زمین مهاجم نیست، یک جهانگرد است!

گلزنی مهدی طارمی در دیدار برابر ویزلا باعث شد روزنامه‌های صبح امروز پرتغال به این موضوع واکنش نشان دهند.

طارمی درون زمین مهاجم نیست، یک جهانگرد است!

به گزارش "ورزش سه"، مهدی طارمی توانست با گلی که شب گذشته وارد دروازه ویزلا کرد، به روند ناکامی‌هایش در امر گلزنی پایان دهد و پیروزی پورتو را نیز قطعی کند. ضربه پای چپ مهاجم بوشهری، پایانی بود بر 362 دقیقه گذشته که او در باز کردن دروازه رقبا ناکام مانده بود.

گلی که طارمی به ثمر رساند، باعث شد تا تصویری از او روی جلد اصلی بسیاری از روزنامه‌های صبح امروز پرتغال قرار بگیرد. مهاجم ایرانی به روند گلزنی بازگشته و این بهترین خبر برای کونسیسائو و هواداران اژدها خواهد بود.

1798946
1798947

روزنامه رکورد تیتر "گل دقیقه 86 به تردیدها پایان داد؛ طارمی پیروزی اژدها را قطعی کرد" روی صفحه اصلی خود برده و در ادامه نیز یادداشتی درخصوص رسیدن مهاجم ایرانی به رکورد 20 گل زده در این فصل منتشر کرده است.

در این گزارش آمده است: مهدی طارمی طلسم طولانی‌ترین دوره گل نزدن‌هایش در فصل کنونی را پس از 362 دقیقه شکست و امضایش را پای پیروزی برابر ویزلا گذاشت. او یک بار دیگر توانست شمار گل‌هایش در یک فصل را به عدد 20 برساند که این نشان‌دهنده سطح نظم او در فوتبال پرتغال است.

با وجود اینکه او در بازی‌های اخیر در امر گلزنی ناکام بود، اما با انجام تنها 31 بازی توانست به 20 گل زده برسد که بهترین میانگین گلزنی او از زمان حضور در پرتغال است. او آمار 0.64 گل در هر بازی را به ثبت رسانده است.

با این حال، این ایرانی 30ساله یک بار دیگر با جنجال‌های معمولی پیرامونش بازگشت. او به دلیل سقوط در محوطه جریمه، با کارت زرد داور روبرو شد.

1798948

روزنامه Correio da Manha نیز تصویری از مهاجم ایرانی را روی جلد اول خود برد و با تیتر "طارمی شعله‌ها را روشن کرد" به بازگشت بازیکن بوشهری پورتو به روند گلزنی اشاره کرده است.
روزنامه آبولا نیز تصویری از طارمی را روی جلد خود برده و در یادداشتی درخصوص این بازیکن نوشته است: طارمی با یک گل عالی که با پای چپ زده شد، نتیجه بازی را 2-0 کرد و غم ظاهری خود را از بین برد. هیچکس شک ندارد: مهدی طارمی یک ستاره است. یکی از بهترین‌های لیگ. یک روز بهترین بازیکن می‌تواند ژائو ماریو، بازیکن بنفیکا باشد. در مورد دیگر، می‌تواند پدرو گونکالوس بازیکن اسپورتینگ باشد و یا ریکاردو هورتا از براگا. یا مثل همیشه، طارمی بازیکن سفید و آبی‌های پورتو. ورود این ایرانی به سال 2023 به خصوص در سه هفته اخیر چندان هیجان‌انگیز نبوده است. به نظر می‌رسید که او شادی، شور و شوق و باور خود را از دست داده است. می‌گویند که مهاجمان با گل زندگی می‌کنند و طارمی چون در این سال جدید کم گل می‌زد، غمگین بود. البته این یک احتمال است.

1798949
1798950

اما این ایرانی یک مهاجم نیست. درست است که پست او مهاجم است، اما در واقع او نقشی بیشتر از یک مهاجم را ایفا می‌کند: او درون زمین مانند یک جهانگرد است! او به هر نقطه که پا بگذارد، عملکرد خوبی دارد. به همین دلیل، بی‌تفاوتی طارمی در آخرین بازی‌های اژدها عجیب بود. حتی کسانی بودند که رفتند تا تأیید کنند که آیا ما در ماه رمضان قرار داریم و در نتیجه مشمول قوانین سخت غذایی خواهیم بود یا خیر: جواب مشخص بود، ما در ماه رمضان قرار نداریم، چرا که این ماه از اوایل فروردین آغاز می‌شود.

حقیقت این است که دیروز مقابل ویزلا نیز دوباره غم و بی‌تفاوتی طارمی در بیشتر زمان بازی‌ وجود داشت. تا اینکه در دقایق پایانی و پس از فرار ژائو ماریو در سمت راست، طارمی از آشفتگی محوطه جریمه استفاده کرد و کمی عقب‌تر از دهانه دروازه و بدون یارگیری حریف، منتظر ماند. هنگامی که توپ در مقابل او ظاهر شد، با یک ضربه با پای چپ کار را تمام کرد، این ایرانی غم ادعایی خود را پشت سر گذاشت و موفق به گلزنی شد. او خوشحال بود و به این ترتیب هر شک و شبهه‌ای که وجود داشت، از بین رفت.

طارمی با گل روز گذشته، به چهار بازی روزه گلزنی پایان داد و دوباره وارد مبارزه کسب عنوان آقای گلی شد، زیرا با 11 گل و یک گل کمتر، پشت سر گونچالو راموس، فران ناوارو و ژائو ماریو قرار دارد.

دیدگاهها