کد خبر : 1871793 | 03 اسفند 1401 ساعت 09:21 | 12.4K بازدید | 5 دیدگاه

کاپیتان سابق تیم ملی: در سوئد پادشاهی می‌کنم

مجتبی عابدینی کاپیتان سابق شمشیربازی سابر، بی سرو صدا سرمربی تیم ملی سوئد شد.

کاپیتان سابق تیم ملی: در سوئد پادشاهی می‌کنم

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از خبر آنلاین، مجتبی عابدینی بعد از المپیک توکیو، به خاطر درمان کتفش در تیم ملی حاضر نشد، اصرار داشت خداحافظی هم نکرده اما حالا با این انتخاب باید خداحافظی اش را رسمی دانست. شمشیرباز ملی پوش سابق ایران، دو ماهی است که با سوئدی ها قرارداد بسته تا سابر این کشور را جلو ببرد. او درباره قبول پیشنهاد سرمربیگری در سوئد گفت:« شمشیربازی اپه سوئد قدرتمند است و فدراسیون این کشور حالا روی اسلحه سابر و فلوره هم با مربی ایرانی و ایتالیایی سرمایه گذاری کرده است. من سرمربی اسلحه سابر اینجا هستم و قرار است سابر اینجا را راه اندازی کنم، به همین دلیل تیم های نوجوانان، جوانان و ملی زیرنظرم است. این انتخاب، افتخار بزرگی برای من و ایران است.»

او پیشنهادات زیادی برای مربیگری داشته که در این باره می‌گوید: «من علاوه بر سوئد، از سنگاپور، هند و ۳-۴ باشگاه اروپایی هم پیشنهاد داشتم که با بررسی بالاخره سوئد را انتخاب کردم البته سال قبل با ترکیه کار کردم و آنها هنوز هم دنبال من هستند. قرارداد من ۲+۲ است و بعداز دوسال من برای تمدید و ادامه کار تصمیم می‌گیرم.»

مجتبی عابدینی در ادامه می‌گوید: «اینجا مرا بیشتر از آنکه فکرش را بکنید، می‌شناسند. حتی بابت کارهایی که انجام داده ام اینجا مرا می‌پرستند. من پادشاهی می‌کنم و هر برنامه ای نوشته‌ام، مو به مو اجرا می‌شود. امکانات خیلی خوبی هم برای شمشیربازی دارد از سالن بدنسازی مجهز گرفته تا سالن شمشیربازی. فعلا ۶۰ شمشیرباز سابر رده‌های مختلف زیر نظر من کار می‌کنند.»

1804497

سرمربی ایرانی ،حالا شمشیربازان سابرپایه سوئد را در قهرمانی اروپا کوچ می‌کند. او درباره مسابقات پیش رو می‌گوید: «مسابقات نوجوانان، جوانان اروپا از دیروز شروع شده و اولین مسابقه ای است که من با تیم سوئد شرکت کرده ام. البته اروپایی‌ها برای حضور در این مسابقه باید سهمیه بگیرند که تیم سوئد هم از دو مسابقه انتخابی ۲ سهمیه زنان گرفت و ۳ سهمیه مردان.»

عابدینی البته هنوز هم دلش با ایران است و در این باره می‌گوید: «این انتخاب برای من خیلی سخت بود، چرا که دوست داشتم در ایران کار کنم. من هیچ جا را به کشورم ترجیح نمی‌دهم اما با شرایطی که پیش آمد، بالاجبار به سوئد آمدم. ۶-۷ ماه از زمانی که سوئد پیشنهاد داد تا من قبول کنم زمان برد. من پارسال این موقع با تیم نوجوانان، جوانان ایران در قهرمانی آسیای ازبکستان یک مدال نقره و برنز گرفتم و حالا به جای اینکه ایران باشم، در اروپا هستم.»

دیدگاه‌ها