کد خبر : 1871918 | 03 اسفند 1401 ساعت 19:40 | 10.1K بازدید | 7 دیدگاه

ساپینتو روی چند بازیکن امید نظر مثبت دارد

برهانی: بازیکنان استقلال، آینده فوتبال کشور هستند

امید‌های استقلال پیش از پایان مسابقات قهرمان شد، درست مثل اتفاقی که سال گذشته برای مجیدی و تیم بزرگسالان رخ داد.

برهانی: بازیکنان استقلال، آینده فوتبال کشور هستند

به گزارش “ورزش سه”، تیم امید استقلال با هدایت آرش برهانی توانست با پیروزی برابر سایپا، دو‌ هفته مانده به پایان رقابت‌ها قهرمان شود.

آرش برهانی که بسیار از این اتفاق خوشحال است در این مورد به خبرنگار ما گفت: یک تیم بسیار خوب، یک‌دست و یک‌دل درست کردیم. اسامی بچه هایی که امروز تیم را قهرمان کردند، به خاطر بسپارید. خیلی از آن‌ها آینده فوتبال کشورمان می‌شوند. ما خیلی زودتر از این‌ها باید قهرمان می‌شدیم، یک‌سری تیم‌های انتها جدولی را دست کم گرفتیم و خودمان باعث شدیم قهرمانی به دو هفته آخر بیفتد، درحالی که پنج شش هفته زودتر می‌توانستیم قهرمان شویم. از مسئولین و آقای فتح الله زاده که من را حمایت کردند تشکر می‌کنم. امیدوارم این بچه‌ها عاقبت‌بخیر شوند چون حقشان هم هست.

او در مورد اینکه آیا کسی از جمع شاگردانش به تیم بزرگسالان راه پیدا می‌کند یا خیر ادامه داد: بازیکنان خیلی خوب و با کیفیتی هستند، چندتا از آن‌ها را آقای ساپینتو پسندیده و امیدوارم نگاه مثبت ایشان باعث شود بچه‌ها به تیم بزرگسالان اضافه شوند و یک میراث خوب به جا بگذاریم. آقای ساپینتو روی شش نفر از آن‌ها نظر دارد و من ۱۳ نفر را به آقای فتح الله زاده لیست دادم و ان‌شاءالله با آن‌ها قرارداد ببندیم. چندین نفر از بچه‌ها که من اسم دادم می‌توانند به تیم بزرگسال بروند. باید این بچه‌ها حمایت شوند و من مطمئنم جواب اعتماد مدیریت و کادر فنی را به خوبی می‌دهند و رو سفیدشان می‌کنند.

مربی استقلال در مورد اینکه دومین قهرمانی امید‌ها با سرمربیگری‌اش رقم خورد عنوان کرد: من روز اولی که آمدم تمام هم و غمم را گذاشتم که بچه‌های مردم و آن‌هایی که استعداد دارند به سطح یک فوتبال کشور برسند. هر کدام از این بچه‌ها که در تیم‌های لیگ‌ برتری دارند توپ می‌زنند لذت می‌برم، کیف می‌کنم و خستگی تمام این دشواری‌ها از تنم درمی‌آید. من دو ساعت رفت و دو ساعت برگشت تا محل تمرین استقلال فاصله دارم، ولی به عشق بچه‌ها تمام سختی‌ها را به جان خریدم. با یک کادر خیلی خوب مثل حمید عزیز زاده، بازیکن پیشین استقلال، پرسپولیس و سپاهان و سایر دوستان دارم کار می‌کنم. من اعتقاد دارم هرکس تلاش و سالم کار کند، می‌تواند موفق شود. خدا به من نظر داشت و با تلاش همه دوستان در این سه سال توانستیم دو قهرمانی بیاوریم. در سال دوم هم ما توانستیم یک تیم را به لیگ یک کشور برای اولین بار در تاریخ باشگاه استقلال بیاوریم.

برهانی در مورد عملکرد بزرگسالان و موفقیت در امر گلزنی افزود: بازیکنان با کیفیتی داریم. بعضی مواقع مسائل حاشیه‌ای روی آن‌ها تأثیر می‌گذارد. آقای ساپینتو هم از بچه‌های تیم به بهترین شکل استفاده می‌کند و خیلی از بازیکنان را احیا کرده است. مهری را به یک بازیکن متفاوت تبدیل کرده، آرش رضاوند را به یک هافبک ‌متفاوت تبدیل کرده، روزبه، ارسلان آرمان، عارف و غیره را نیز همین‌طور. من هر موقع بازی تیممان را می‌بینم‌ لذت می‌برم‌. بازی شناور و اینکه تیم‌ با هدف می‌تواند موقعیت ایجاد کند. کاملا خوب و حرفه‌ای کار می‌کنند. من فکر می٬کنم همه هواداران از نوع بازی و نتیجه‌ای‌ که استقلال می‌گیرد لذت می‌برند.

برهانی یادآور شد: من فکر می‌کنم دارند آقای ساپینتو‌ را اذیت می‌کنند. ایشان آن‌قدر با تجربه و بزرگ است که این حواشی رویش تأثیر نگذارد و این را نشان داده که چه کنار زمین باشد ‌و چه رو سکو تیمش خوب بازی می‌کند.

دیدگاه‌ها