کد خبر : 1872034 | 04 اسفند 1401 ساعت 13:10 | 267.4K بازدید | 130 دیدگاه

من هنوز زنده‌‌ام:

پیغام معنادار یحیی به هواداران پرسپولیس!

درست در روزهایی که به نظر می‌رسید فصل برای پرسپولیس رو به زوال است، تیم یحیی بهترین بازی یک سال اخیرش را ارائه داد.

پیغام معنادار یحیی به هواداران پرسپولیس!

به گزارش "ورزش سه"، کسب تنها چهار امتیاز در چهار مسابقه اخیر در لیگ برتر و در سوی دیگر نتایج درخشان سپاهان و استقلال و کسب پیروزی‌های متوالی، پرسپولیس را در آستانه ورود به دایره بحرانی جدی و احتمالا طولانی مدت قرار داده بود. بی تردید شکست در جام حذفی مقابل سپاهان شرایط را برای این تیم بدتر از قبل می‌کرد و حتی شایعاتی در مورد احتمال تغییراتی جدی در این باشگاه در صورت رخ دادن این اتفاق نیز وجود داشت.

اما تیم یحیی گل محمدی بهترین بازی فصل خود را در ورزشگاه نقش جهان ارائه داده و علاوه بر کنار زدن یکی از رقبای مهم در جام حذفی، یک پیغام مهم را به بالانشینان جدول لیگ برتر نیز مخابره کرد: مبارزه برای کسب عنوان قهرمانی تا روز پایانی ادامه دارد.

1804830

در یک هفته ای که رقیب مشغول کری خوانی بابت بازی تدارکاتی مقابل زنیت و لذت بردن از صدرنشینی و از بین بردن فاصله با پرسپولیس بود، قرمزپوشان به بهترین شکل راه برتری مقابل سپاهان را تمرین کردند. اولین تصمیم هوشمندانه گل محمدی، قرار دادن وحدت هنانوف در پست مدافع راست و جلو بردن دانیال اسماعیلی‌فر بود. این مدافع تاجیکستانی در روز نمایش بهترین عملکرد حود با لباس پرسپولیس، حتی مرتکب یک اشتباه هم نشد و استارت فوق العاده او در دقیقه ۱۱۷ و طی طول کل زمین، نشان داد حنانوف بهترین انتخاب یحیی برای این دیدار بوده است.

وینگرهای سپاهان در طول هفته‌های اخیر نمایشی فوق العاده داشتند و اصلی ترین مسیر گلزنی این تیم نیز ارسال‌های دقیق آنها برای شهریار مغانلو بود. پس به دستور یحیی، دو مدافع کناری پرسپولیس در اغلب دقایق مسابقه اجازه نفوذ چندانی نداشتند و بازیکنی مانند دانیال که ذاتا میل به هجوم دارد، یک خط جلوتر رفت تا در صورت اشتباه احتمالی نیز یک بازیکن پوششی داشته باشد.

اما اشتباه بزرگ را ژوزه مورایس مرتکب شد که به نظر با تکیه بر درخشش تیمش در هفته های اخیر، اجازه پیشروی به رامین رضاییان و میلاد زکی پور را به خصوص در نیمه نخست به وضوح داد و فضای خالی و محسوس پشت مدافعان این تیم، جولانگاه ستاره های پرسپولیس شد. قرمزپوشان بارها در نیمه اول با ارسال‌های تند و تیز و مستقیم به دو سمت، حملاتی پردامنه ای را روی دروازه سپاهان ترتیب داده و چند بار با تعداد نفرات قابل توجه به سمت دروازه این تیم حرکت کردند. بازیکنان سپاهان بارها در نیمه اول و در مقابل پرس شدید و از بالای تیم حریف دچار اشتباه شده و در موقعیت های خطرناک از لحاظ تعداد نفرات برابر پرسپولیس قرار گرفتند.

1804735

دومین تصمیم فوق العاده گل محمدی در دقیقه 76 رقم خورد. در دقایقی که سپاهان با در اختیار داشتن میانه میدان نبض بازی را در دست گرفته بود، ورود سروش رفیعی و البته سیامک نعمتی جریان بازی را تغییر داد. سروش در یکی از بهترین روزهای خود در لباس پرسپولیس، بارها با درگیری در میانه میدان و انتقال توپ سریع، یا فشار را از روی تیمش برداشت و یا پرسپولیس را در موقعیت حمله قرار داد.

مقابل تیمی مانند سپاهان با دو مدافع میانی سرزن و کمی کند، بهترین راه حل ارسال‌های عمقی و زمینی تند و تیز است و از دقیقه یک تا 120، پرسپولیس بر خلاف بازی‌های قبل و اصرار به خلق مثلث و ارسال توپ روی دروازه، حملات از عمق را مدنظر قرار داده و چند موقعیت خود از جمله تک به تک پریرا در اواخر بازی را نیز از همین مسیر از دست داد.

در نهایت در دشوارترین بازی فصل پرسپولیس در فضای جهنمی و دشوار ورزشگاه نقش جهان، آنها در غیاب سعید صادقی و شیخ دیاباته بهترین استفاده ممکن را از ابزار موجود کرده و با چند تغییر، حداقل 100 را از حریف قدرتمند و پرستاره خود بهتر بازی کردند. پرسپولیس که در روزهای اخیر و شاید بر خلاف بسیاری از موارد تمایلی به پاسخگویی به کری خوانی حریف در مورد بازی دوستانه با زنیت نشان نداده و در مورد داوری نیز با بیانیه‌های بی معنی ابراز نگرانی نکرد، 120 دقیقه با تمرکز کامل در زمین حاضر شده و در این مبارزه تاکتیکی به وضوح بهتر از حریف بازی کرد.

1804784

همین مسابقه می‌تواند به یحیی گل محمدی ثابت کند که در 10 هفته باقی مانده نیز تمرکز کامل روی سبک بازی حریف، بهترین راه حل برای کسب عنوان قهرمانی و از بین بردن فاصله نه چندان زیاد با صدر جدول خواهد بود. شکست در این مسابقه از نظر ریاضی تاثیری در جدول لیگ برتر نداشت، اما از نظر ذهنی پرسپولیس را وارد بحران می کرد و حالا یحیی گل محمدی و شاگردان او با ارائه این نمایش فوق العاده، همچنان به اندازه دو رقیب دیگر برای کسب عنوان قهرمانی در لیگ برتر شانس دارند.

دیدگاه‌ها