کد خبر : 1872130 | 05 اسفند 1401 ساعت 00:34 | 341.6K بازدید | 43 دیدگاه

سردار آمد و صعود را امضاء کرد؛

سردار آزمون مطمئن‌تر از جانشین نویر (عکس)

بایر لورکوزن برای شکست موناکو و صعود نیاز به پنالتی ستاره ایرانی خود داشت.

سردار آزمون مطمئن‌تر از جانشین نویر (عکس)

به گزارش "ورزش سه"، سردار آزمون هر کار که باید یک مهاجم نوک برای پیروزی تیمش انجام می‌داد را چهار شب قبل مقابل ماینتس انجام داد و علی‌رغم اینکه تیمش در این رقابت بوندسلیگا آلمان با نتیجه سه بر دو شکست خورد، اما روی دو گل تأثیرگذاری داشت و یک پنالتی هم گرفت که تبدیل به گل نشد، اما این عملکرد استثنایی او را در لیگ اروپا نیمکت‌نشین کرد.

ستاره ایرانی بایر لورکوزن پس از بهترین عملکردش با پیراهن این باشگاه مقابل ماینتس که یک پاس گل داد، یک گل با ریباند شوت خود ساخت و یک پنالتی هم برای تیمش به همراه آورد، انتظار داشت در جدال برگشت مرحله حذفی لیگ اروپا برابر موناکو فرانسه از ابتدا به میدان برود، اما ژابی آلونسو در تصمیمی عجیب او را روی نیمکت گذاشت و به‌عنوان آخرین تعویضی به زمین آورد!

بایر لورکوزن هفته قبل بازی رفت مرحله پلی‌آف لیگ اروپا در استادیوم خانگی خود را در غیاب سردار آزمون با نتیجه ۳ بر ۲ مقابل موناکو واگذار کرده بود، اما از ساعت ۲۱:۱۵ پنج‌شنبه شب که در ورزشگاه لوئی دوم به مصاف حریف فرانسوی خود رفت، باز هم مهاجم ایرانی خود را در اختیار نداشت.

1805173
سردار اولین پنالتی‌زن بود و نگاه‌ها را به خود خیره کرد تا سرنوشت صعود لورکوزنی‌ها با همین ضربه اول مشخص شود

شاگردان ژابی آلونسو با نمایشی هجومی و فراتر از تصور توانستند با نتیجه سه بر یک از تیم فرانسوی پیش بیفتند، اما بریل امبولو که از دقیقه ۷۸ به ترکیب موناکو اضافه شده بود، در دقیقه ۸۴ گل دوم تیمش را به ثمر رساند تا بازی ۳ بر ۲ و در مجموع ۵ بر ۵ شود و به وقت‌های اضافه برود.

در وقت‌های اضافه دو تیم در زدن گل ناموفق بودند و در حالی که انتظار می‌رفت سردار آزمون به‌عنوان یار جانشین وارد زمین شود، ژابی آلونسو در دقیقه ۱۱۵ او را به زمین فرستاد که این حضور کوتاه مدت موجب شد او نتواند کار خاصی انجام دهد و فقط یک موقعیت با ضربه پشت سر ساخت و یک دفع توپ هم با سر از مقابل محوطه جریمه خودی داشت و در نهایت هم بازی به پنالتی کشیده شد.

1805229
ژابی آلونسو قبل از ضربات پنالتی، لحظاتی بطور خصوصی با سردار آزمون صحبت کرد و شاید نحوه زدن پنالتی را به او گفت

سردار آزمون که مشخص بود در آخرین لحظات وقت اضافه نیمه دوم برای زدن ضربه پنالتی به زمین آمده، با نظر ژابی آلونسو پشت اولین پنالتی این بازی ایستاد و توانست با یک ضربه مطمئن گلزنی کند.

ستاره ایرانی بایر لورکوزن که فرصتی برای زدن دوازدهمین گل خود در رقابت‌های اروپایی طی دوران بازی‌اش به دست نیاورده بود، در پنالتی‌ها نشان داد تبحر خاصی در زدن این ضربه دارد و می‌تواند تا چه اندازه به تیمش کمک کند.

1805172
تقابل با دروازه‌بانی که قرار بود در بایرن مونیخ جانشین نویر شود، چالش سختی برای سردار بود که در آن موفق شد

قرعه اولین پنالتی این مسابقه به بایر لورکوزن افتاد و سردار آزمون با برداشتن توپ، به سمت محوطه جریمه رفت که ضربه نرم و زمینی او به سمت راست خود را دروازه‌بان شناخته شده موناکو نتوانست تبدیل به گل کند.

در شرایطی که الکساندر نوبل، دروازه‌بان ۲۶ ساله آلمانی به دنبال گرفتن پنالتی بود، سردار آزمون با فریب او توپ را به سمت راست فرستاد و نخستین ضربه پنالتی بایر لورکوزن را به زیبایی تبدیل به گل کرد.

1805180
یک ضربه نرم و زمینی به سمت راست، پایه‌گذار صعود بایر لورکوزن در پنالتی‌ها بود که سردار آن را انجام داد

الکساندر نوبل که از او به‌عنوان جانشین مانوئل نویر نام برده می‌شد ولی در نقل و انتقالات زمستانی همین فصل تصمیم گرفت به پیشنهاد بایرن مونیخ پاسخ منفی بدهد، در تقابل با ستاره ایرانی بایر لورکوزن ناکام ماند تا ژرمن‌ها شروع خوبی در این ضربات داشته باشند.

در ادامه با هدر رفتن یک پنالتی توسط موناکو و گلزنی بایر لورکوزن در هر پنج پنالتی، شاگردان ژابی آلونسو موفق شدند به پیروزی ۵ بر ۳ در پنالتی‌ها دست پیدا کنند و به مرحله بعدی لیگ اروپا برسند.

1805230
بازیکنان پنالتی‌زن بایر لورکوزن ازجمله سردار آزمون و لوکاس هرادسکی، دروازه‌بان این تیم پس از قطعی شدن صعودشان اینطور دور  هم حلقه شادی زدند
1805181
آزمون به‌عنوان آخرین نفر از سمت راست به صف خوشحالی بازیکنان بایر لورکوزن در مقابل تماشاگران این تیم در استادیوم لوئی دوم اضافه شد و به شادی پرداخت

دیدگاه‌ها